Więcej
  Strona głównaInstytucje„Nie hejtuję - motywuję”, czyli o warsztatach w "Jedynce"

  „Nie hejtuję – motywuję”, czyli o warsztatach w „Jedynce”

  W dobie współczesnej technologii i nadmiernego tempa życia oczernianie, szkalowanie, hejtowanie są aktualnie zjawiskiem tak powszechnym, że zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić.

  Czas skończyć z rozsiewaniem emocji, które ranią i podcinają skrzydła innym. Warto się zatrzymać, spojrzeć na siebie z boku i na swoje relacje z innymi. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce 16 lutego odbyły się warsztaty dotyczące hejtu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Poprowadziły je założycielki i pomysłodawczynie kampanii „Nie hejtuję – motywuję” – Ilona Adamska oraz Anna Stępień-Kraska.

  Nasza szkoła była 53, którą odwiedziły panie w ramach tej kampanii, mającej na celu wprowadzenie w tematykę hejtu w sieci i sposobów radzenia sobie z tym zjawiskiem. Młodzi ludzie nie zawsze mają świadomość, że produkują hejterskie treści. Powielają po prostu język wypowiedzi, jaki panuje w domu, w szkole, czy w internecie. Czasami hejtują dla zwykłego żartu, nie mając świadomości, że może to kogoś skrzywdzić. Choć hejterskie komentarze trafiają do ogromnej części internautów, to właśnie najmłodszym trudniej jest sobie poradzić z atakiem, o czym przekonywały podczas swojego wystąpienia prowadzące panie. Aby temu zaradzić, należy już od najmłodszych lat uczyć dzieci krytycznego spojrzenia na to, co widzi i czyta w internecie.

  Doświadczenie hejtu może być dla młodego człowieka bardzo emocjonalnym wydarzeniem, dlatego tak ważne jest radzenie sobie z nim. W ramach tego spotkania uczniowie bardzo żywo reagowali na przekazywane treści, zadawali pytania, co świadczyło o zainteresowaniu tą tematyką. Warsztaty pokazały, że warto jest podejmować takie działania, aby przygotować uczniów na hejterskie komentarze oraz zapewnić poczucie bezpieczeństwa, a także motywować do rozwijania swoich pasji i talentów.

  Bardzo dziękujemy Dyrekcji za zorganizowanie cennego spotkania oraz paniom za poprowadzenie warsztatów w przystępny dla nas sposób.

  SP 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE