Więcej
  Strona głównaInstytucjePierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2024-2029

  Pierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2024-2029

  W dniu 7 maja o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim w Warce Radny Senior Tadeusz Sobieraj rozpoczął I sesję Rady Miejskiej w Warce. Na wstępie  pogratulował wyboru Burmistrzowi – elektowi Tomaszowi Rawskiemu oraz wszystkim Radnym IX kadencji. Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła Radnym zaświadczenie o wyborcze, a następnie Radny Senior odebrał od Radnych ślubowanie.

  W skład Rady Miejskiej w Warce wchodzą:

  1. Anyszkiewicz Stanisław
  2. Bugała Daniel
  3. Gawroński Jacek
  4. Gwardys Grzegorz
  5. Kozoń Justyna
  6. Kulik Katarzyna
  7. Kurzepa Agmieszka
  8. Marszałek Arkadiusz
  9. Sekuła Iwona
  10. Siedlanowski Emil
  11. Stępień Zbigniew
  12. Sobieraj Tadeusz
  13. Szydło Grzegorz
  14. Woźniak Ewelina
  15. Żelechowski Leszek.

  Po złożeniu ślubowania Radni w głosowaniu tajnym wybrali na Przewodniczącego Rady Daniela Bugałę oraz Wiceprzewodniczących Rady: Zbigniewa Stępnia oraz Stanisława Anyszkiewicza.

  W dalszej kolejności, zgodnie z porządkiem obrad, nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie Burmistrza – elekta Tomasza Rawskiego. Nowy Burmistrz Warki po złożeniu ślubowania podziękował mieszkańcom gminy za otrzymany mandat zaufania. Powiedział, że objęcie tej funkcji to wielki honor i wyróżnienie, którego nie jest w stanie nawet opisać. Podkreślił, że mieszkańcy Warki oczekują pozytywnych zmian i postara się sprostać tym oczekiwaniom. Zadeklarował chęć współpracy z wszystkimi Radnymi i wyraził nadzieję, że samorząd Warki będzie działał w oparciu o dialog.

  W sesji uczestniczyli także kierownicy wydziałów Urzędu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, goście zaproszeni przez Burmistrza Tomasza Rawskiego, w tym członkowie Jego komitetu wyborczego Po stronie Warki i najbliższa rodzina. Burmistrz Warki przyjął gratulacje od wszystkich uczestników sesji.

  Gmina Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE