Moderato zdobywcą Grand Prix OFMOD

Moderato zdobywcą Grand Prix OFMOD

W dniach 19-21 czerwca w Inowrocławiu odbył się 43. Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Było to wspaniałe wydarzenie kulturalne, które okazało się wielkim sukcesem również dla miejskiej orkiestry MODERATO.

Wareccy muzycy zaprezentowali najbardziej widowiskową musztrę paradną, za którą zdobyli I miejsce w kategorii „Powyżej 35 muzyków” oraz II miejsce w tej samej kategorii za koncert estradowy, a także GRAND PRIX festiwalu i nagrodę publiczności.

Festiwal rozpoczął się paradą wszystkich orkiestr, co pokazało ogromną siłę tych formacji. W Inowrocławiu przez 3 dni rozbrzmiewała muzyka orkiestrowa, a oprócz orkiestry wareckiej wysłuchać można było prezentacji grup z Radzymina, Karczewic-Garnka, Tczewa, Przysuchy, Kozienic, Bydgoszczy i Kasek. Poziom tegorocznego festiwalu był  bardzo wysoki i wyrównany. Wysiłki grup oceniało jury, w składzie: płk Paweł Lewandowski – inspektor orkiestr Wojska Polskiego, st. chor. szt. Mirosław Chilmanowicz – tambourmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, starszy inspektor Wydziału Orkiestr Wojskowych Dowództwa Garnizonu Warszawa i dr Orlin Bebenow – kompozytor i aranżer.

Gratulujemy!

Zobacz galerię zdjęć TU 

Udostępnij:
← Koncert Katarzyny Groniec „ZOO” Gmina Warka laureatem prestiżowego Konkursu EURO GMINA →

Dodaj komentarz