Podsumowanie sezonu pływackiego 2014/2015 UKS Olimpic Warka

Podsumowanie sezonu pływackiego  2014/2015  UKS Olimpic Warka

 

Obóz sportowy w Bieszczadach będący przygotowaniem do nowego sezonu, zakończył zarazem sezon pływacki 2014/15.

Był to długi sezon. Rozpoczął się w dniach 11-12.10.2014 zawodami ,,Od Młodzika Do Olimpijczyka”, a zakończył w dniach 10-11.07.2015 r. Mistrzostwami Juniorów 15 letnich. W minionym sezonie nasi zawodnicy wystartowali w 31 zawodach centralnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, organizowanych przez Polski Związek Pływacki. Wystartowaliśmy między innymi we wszystkich edycjach ogólnopolskich zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka, (15 naszych zawodników awansowało do finału, który odbył się 19.06.2015 na obiektach Warszawianki), czterokrotnie w Grand Prix Pucharu Polski, dwukrotnie w międzynarodowych otwartych mistrzostwach Warszawy, dwukrotnie w grand Prix Warszawsko – Mazowieckiego Okręgu Pływackiego i otwartych mistrzostwach WMOZP oraz w wielu innych zawodach różnych szczebli.

W trakcie tych zmagań nasi zawodnicy wywalczyli indywidualnie 128 medali w tym 43 złote, 49 srebrnych, 36 brązowych. Nasze sztafety 8 razy stawały na podium 4 razy jako złoci, 4 razy jako srebrni medaliści ośmiokrotnie wywalczyliśmy mistrzostwo Warszawy, dziewięciokrotnie wicemistrzostwo i czterokrotnie trzecie miejsce.

Nasi pływacy ustanowili 364 rekordy życiowe dlatego też w klasyfikacji generalnej prawie wszystkich zawodów klub zajmował miejsce w pierwszej trójce pod względem poczynionego postępu sportowego. Kilku naszych zawodników to ścisła czołówka w Polsce: Natalia Kościanek i Aneta Chmielewska w stylu klasycznym, Zuzanna Regulska (3 miejsce w Polsce na basenie 50 metrowych na dystansie 200m stylem klasycznym), Aleksandra Cieplak w stylu motylkowym (pięciokrotna finalistka Mistrzostw Polski), Karolina Chojecka w stylu dowolnym, Nikola Lewicka rocznik 2005  – uznana za najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku w czasie Mistrzostw Warszawsko Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Zarząd klubu i trenerzy zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców do pływania w UKS OLIMPIC Warka każdy z was może dołączyć do nas i mieć szanse by walczyć o medale.

Udostępnij:
← Wareccy turyści poznali sąsiedni Jasieniec Moderato na Festiwalu w Przysusze →

Dodaj komentarz