Pobujajmy w obłokach z Joanną Mioduchowską!

Pobujajmy w obłokach z Joanną Mioduchowską!

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie z piosenką autorską i poetycką czyli „dWorek z Piosenką” odbędzie się w najbliższy piątek 15 stycznia o godzinie 19:00. Tym razem na scenie w dworkowej piwnicy wystąpi Joanna Mioduchowska – gitarzystka, kompozytorka, poetka, autorka tekstów, wokalistka, w towarzystwie Wojciecha Zalewskiego – kontrabas oraz Mirosława Kozaka – gitara, akordeon. Koncert będzie promował  debiutancką płytę, pt. „Bujam w obłokach”.

Debiutancka płyta Joanny Mioduchowskiej pt. „Bujam w obłokach” składa się z  13 autorskich piosenek powstałych w czasie kilkunastu lat. Są to utwory najbliższe autorce i najbardziej lubiane przez słuchaczy – ciepłe, kobiece, o szczęściu lub jego braku, o miłości i tęsknocie. O piosenkach Joanny w recenzji do czasopisma „Dyliżans” red. Maciej Świątek napisał: „Każda z nich to dzieło skończone, zamknięta całość, perełka słowno-muzyczna. Nie ma w nich niepotrzebnych słów, a te które są, są na swoich miejscach. Muzyka je dopełnia, dopowiada, wzmacnia emocje. Tu nie ma pośpiechu, pauzy mają swoje znaczenie, otwierają całe światy poza słowami. I jest to coś, co jest nie tylko umiejętnością interpretacyjną autorki i wykonawczyni, ale przede wszystkim jej indywidualnością, jej subiektywnym, bardzo osobistym widzeniem świata, pełnym refleksji, zrozumienia, ale też ciepła i życzliwości. To jest takie bujanie w obłokach z pełną świadomością twardości ziemi, po prostu wzniesieniem się ponad tę twardość…”.

Artystka ma na swoim koncie liczne nagrody m.in.: zajęła 1 miejsce w Pierwszym Praskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Domu Kultury Praga w sierpniu 2009r (także nagroda publiczności). Jest laureatką Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską (OSzPA) Oranżeria 2007 – nagrodzona Statuetką im. Agaty Budzyńskiej. Sześciokrotna finalistka Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (OPPA) w latach 1999-2004 oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów w 2009r.

Koncert o godzinie 18:00 poprzedzi nowy cykl spotkań z poezją „Dobry Wieczór” na który również serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

Plakat DZP - MIODUCHOWSKA zm

Udostępnij:
← WOŚP-owe "Światełko do nieba" Kolędowe Moderato u Szkaplerznej →

Dodaj komentarz