Remisowe historie

Remisowe historie

26 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach odbył się kolejny konkurs wiedzy z cyklu „Nasza Historia”. Poświęcony był on dziejom sadownictwa w gminie Warka i patronowi konarskiej szkoły – Zygmuntowi Nowickiemu. Konkurs, w którym udział wzięło 6 szkół podstawowych (oprócz gospodarza konkursu) oraz 2 gimnazja z gminy Warka, niewątpliwie zapisze się na łamach historii, ponieważ w obydwu kategoriach szkolnych zwyciężyły ex aequo po dwie szkoły! Nagrody, zarówno dla uczestników konkursu jak i dla szkół wręczyli organizatorzy: dyrektor szkoły w Konarach – Lidia Grzegorek, dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” – Andrzej Zaręba oraz prezes partnera konkursu Towarzystwa Miłośników Miasta Warki – Danuta Sadowska.

Końcowa kolejność:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1 miejsce (ex aequo):

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863r. w Nowej Wsi

Opiekun – Marzena Jankowska

  1. Katarzyna Potyralska
  2. Adam Nowakowski
  3. Bartosz Jarzębak
  4. Jakub Sobczak

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce

Opiekun – Ewa Jasińska

  1. Kamil Kotliński
  2. Jakub Szczepaniak
  3. Bartłomiej Wieczorek
  4. Jakub Łukiewicz

2 miejsce:

Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie

Opiekun – Grażyna Wachnik

  1. Zofia Kalinowska
  2. Julia Gwardys
  3. Kacper Mazur
  4. Aleksandra Furmaniak

3 miejsce:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie

Opiekun – Iwona Żelechowska

  1. Dominika Przybylska
  2. Karolina Sęk
  3. Marianna Dąbrowska
  4. Magdalena Kilijańska

4 miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

5 miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce

SZKOŁY GIMNAZJALNE:

1 miejsce (ex aequo):

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce

Opiekun: Małgorzata Chojnacka

  1. Andrew Lockley
  2. Sebastian Lech
  3. Damian Zieliński
  4. Patryk Glinka

Publiczne Gimnazjum im. ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli

Opiekun – Joanna Szczepaniak

  1. Dawid Batte
  2. Patrycja Dubińska
  3. Żaneta Anyszkiewicz
  4. Maria Lech

Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują wszystkim drużynom które wzięły udział w konkursie oraz ich opiekunom.

Zobacz galerię zdjęć – kliknij tutaj.

Udostępnij:
← JCatering... żywią i pomagają Spotkanie w podziemiach... →

Dodaj komentarz