B jak bezpieczny

B jak bezpieczny

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce przystąpiła do Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020. „B&N” czyli „B jak BEZPIECZNY i N jak NIECHRONIONY” w swoich działaniach zakłada dalekosiężną  „Wizję ZERO”, czyli  redukcję odsetka zabitych w wypadkach drogowych.

28 stycznia 2016 r. podczas spotkań z rodzicami, grupa uczniów z klas V i VI przeprowadziła akcję informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie rozdali dorosłym ulotki zawierające ważne przepisy dotyczące pieszych, rowerzystów i kierowców. Przypomnieli również o obowiązkowym wyposażeniu roweru i konieczności noszenia elementów odblaskowych. Została także przygotowana gazetka z zaprojektowanymi odblaskami wykonanymi przez klasy IV-VI .

Działania, które odbyły się w ramach programu profilaktycznego „B&N” czyli „B jak BEZPIECZNY i N jak NIECHRONIONY” są realizowane w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji.

(BG)

Udostępnij:
← Obchody 271. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego Dwie kancelarie... myślące o rozwoju lokalnym →

Dodaj komentarz