Zakład Usług Komunalnych w kwitnącej formie

Zakład Usług Komunalnych w kwitnącej formie

Ruszyły prace przy kolejnych zaplanowanych inwestycjach wareckiej spółki miejskiej. Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. aktualnie realizuje budowę  prawie 50 przyłączy wodociągowych w ulicy Pułaskiego wiodącej do wareckiego Muzeum na Winiarach oraz pobliskiej ul. Kwiatowej. Wykorzystywany jest każdy dzień ze sprzyjającą pogodą która pozwala na wykonanie prac ziemnych. Dzięki tej inicjatywie część mieszkańców Winiar otrzyma stały dostęp do uzdatnionej czystej wody z miejskiego wodociągu.

Równocześnie, od przeszło trzech lat, warecka spółka komunalna realizuje wieloetapowe zadanie „Winiary” polegające m.in. na budowie kanalizacji deszczowej w kilku ulicach tej dzielnicy Warki (ostatnio ul. Chylińskiego). W związku z tym już wkrótce ZUK przystąpi do połączenia kanalizacji burzowej z ul. Gajewskiego i ul. Dominikańskiej.

Ponadto, jak zauważyli spostrzegawczy mieszańcy miasta, od poniedziałku 14 marca trwają intensywne prace porządkowe zgrabienia terenów, uzupełniania i wymiany ziemi w gazonach, na kwietnikach oraz rabatach. Dział Zieleni Miejskiej przygotowuje się do nowych nasadzeń kwiatów i roślin ozdobnych na rondach Braci Lubert i Jana Pawła II oraz w głównych ciągach komunikacyjnych naszego miasta. Stale pielęgnowane i urozmaicane są także wcześniej już posadzone kwiaty i krzewy.

Opisane działania pokazują, że Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. wytrwale dąży do poprawy jakości życia mieszkańców Warki poprzez rozwój infrastruktury miejskiej, jednocześnie dbając o zachowanie i rozkwit walorów estetycznych ulic i placów.

Udostępnij:
← Najpiękniejsza Palma Wielkanocna z przedszkola Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego dla szkół podstawowych →

Dodaj komentarz