Komenda Policji w Warce informuje i przestrzega

Instytucje, Wiadomości 4 sierpnia 2016
Komenda Policji w Warce informuje i przestrzega

W dniu 7 lipca 2016 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Warce zostali zawiadomieni przez właściciela nieruchomości o włamaniu do niezamieszkałego budynku mieszkalnego w Warce, w wyniku którego nieznani sprawcy dokonali kradzieży m.in. grzejników, baterii umywalkowych i przewodów elektrycznych. Policjanci, w skutek podjętych czynności i informacji uzyskanych od mieszkańców Warki – ustalili i zatrzymali trzy osoby. Sprawcami okazali się mieszkańcy Warki trudniące się zbieraniem złomu. Część skradzionych rzeczy zabezpieczono w niektórych z punktów skupu złomu znajdujących się w Warce.

W dniu 15 lipca 2016 roku Komisariat Policji w Warce odebrał zgłoszenie o włamaniu do nowo budowanego domu mieszkalnego znajdującego się w Warce. Nieznany sprawca dokonał kradzieży przewodów elektrycznych, kuchenki gazowej wraz z butlą gazową oraz elektronarzędzi. Policjanci KP Warka już w kilka godzin po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, był nim 43 letni mieszkaniec Warki trudniący się zbieraniem złomu. W wyniku podjętych czynności odzyskano część skradzionego mienia.

W nocy z dnia 2 na 3 lipca 2016 roku na terenie osiedla budynków wielorodzinnych znajdujących się w Warce przy ulicy Wójtowskiej – nieznany sprawca usiłował włamać się do jednej z piwnic w bloku, a następnie z sąsiedniego bloku dokonał kradzieży roweru marki Kross. W kwietniu 2016 roku na tym samym osiedlu nieznany sprawca dokonał kradzieży wózka dziecięcego znajdującego się na klatce schodowej. Policja prosi o wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy tych przestępstw oraz ustalenia miejsca przechowywania skradzionego mienia.

W okresie od 3 do 11 lipca 2016 roku na terenie gm. Warka w msc. Gucin oraz Palczew Parcela dokonano kradzieży dwóch pomp głębinowych oraz filtra do systemu nawodnienia sadu. Do chwili obecnej nie ustalono sprawców tych przestępstw. Policja z Warki bardzo dziękuje za wszelkie informacje otrzymane do tej pory które są skrupulatnie sprawdzane i analizowane Jednocześnie Policja prosi o wszelkie informacje o podejrzanych pojazdach zauważonych zwłaszcza w porach nocnych w w/w rejonie gminy Warka jak również o wszelkich osobach oferujących do sprzedaży pompy głębinowe lub elementy systemów nawadniających – nieznanego pochodzenia.

Komisariat Policji w Warce

 

Udostępnij:
← Dwa słowa Komendanta Ulica Myśliwska do remontu →

Dodaj komentarz