Dycha Pułaskiego

Największe wydarzenie sportowe w Warce już za nami. Tak, mowa tu o XIV Biegu Pułaskiego, który odbył się 16 października. Ta cykliczna impreza niezmiennie przyciąga rzeszę biegaczy z całej Polski.

Tak było i tym razem! Na starcie biegu głównego – 10 km stanęło 225 biegaczy, co razem z biegami dziecięcymi daje blisko 530 biegaczy od przedszkolaka, aż po siedemdziesięciolatków. Niewątpliwie niebywałym sukcesem jest to, że wśród wszystkich biegnących było aż 77 zawodników z Warki. Pokazuje to jak popularnym sportem są biegi wytrzymałościowe oraz jak bardzo aktywni są mieszkańcy miasta i gminy Warka.

XIV Bieg Pułaskiego rozpoczął się od startu najmłodszych – przedszkolaków. Tutaj mniej ważne były zajęte miejsca, a liczył się przede wszystkim udział. Kolejne starty to biegi młodzieżowe biegaczy w kategoriach klas 1-2, 3-4, 5-6 oraz gimnazjum. Rywalizacja w tych grupach biegowych była już bardziej zaciekła i niejeden dorosły miałby problem z uzyskaniem tak dobrych czasów.

3. Jakub Kraszewski Radom

Kilka minut po godzinie 11 rozpoczęto część oficjalną zawodów. Razem z Jolą Gawrońską wszyscy biegacze rozgrzewali się w rytmach Bokwy. Po kilkunastu minutach rozruchu rozpoczął się bieg główny. W tym roku trasa została lekko zmodyfikowana, co sprawiło że bieg był bardziej przyjazny kibicom, który mogli dopingować swoich zawodników na dwóch 5-cio kilometrowych pętlach. Najszybszy wśród startujących z czasem 31:47 był Łukasz Woźniak ze Strawczyna reprezentujący drużynę KIFATO TEAM. Za jego plecami uplasowali się kolejno Mateusz Dębski oraz Mateusz Kaczor – obaj z Radomia. Najszybszą wśród kobiet była Sylwia Bondara – 41:12. Podium uzupełniły Wioleta Jaśkowska oraz Aneta Śliwa.

W rywalizacji zawodników z Warki zwyciężył Bartłomiej Kuna, który uzyskując czas 35:36 zajął 6 miejsce. Za jego plecami dobiegł drugi z Warczan – Łukasz Więckowski. Czas 36:24 pozwolił zająć 10 miejsce. Na najniższym stopniu podium w rywalizacji „wareckiej’ stanął Marcin Bielski 38:22. Wśród kobiet triumfowała Marta Mikołajczyk 46:06. Drugie miejsce zajęła Magdalena Woszczak-Paprocka – 48:06, a trzecie Anna Cieślik – 49:51. Najstarszymi biegaczami reprezentującymi miasto i gminę Warka byli Marta Mikołajczyk 68 lat oraz Jan Sitnik 70 lat, którzy oboje zwyciężyli w swoich kategoriach biegowych. W tym roku organizatorzy przewidzieli dodatkową klasyfikację wareckich firm i instytucji. Zwycięską drużyną okazał się Muzeum Pułaski Team w składzie: Bartłomiej Kuna, Marek Rokita, Janusz Kreczmański, Iwona Stefaniak. Drugą pozycję zajęła drużyna Cesir Warka – Anna Cieślik, Tomasz Chojecki, Kinga Nowakowska. Zespół PSP2, na którego czele stanął Marcin Banach wraz z Kariną Chojnacką, Anną Leszczyńską oraz Joanną Korczak zajął 3 miejsce.

Po zakończeniu biegu aby rozciągnąć zmęczone mięśnie stretching przeprowadziła Magdalena Woszczak-Paprocka.

KS START Pułaski Warka pragnie podziękować wszystkim osobom, organizacjom zaangażowanym w pomoc przy organizacji imprezy oraz sponsorom bez których przeprowadzenie tak wielkiej imprezy sportowej nie mogłoby się udać.

Jednocześnie gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału oraz uzyskanych rezultatów. Zapraszamy również do wzięcia udziału w ostatnim biegu z cyklu GP Warki, który odbędzie się 22.11.2016. Więcej informacji o GP Warki na stronie www.warkabiega.pl lub fanpage’u WARKABIEGA.

Zobacz zdjęcia autorstwa Rafała Donicy – galeria fb „Warka w obiektywie”