Historyczne zmagania na Szlaku Książąt Mazowieckich

Historyczne zmagania na Szlaku Książąt  Mazowieckich

24 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs wiedzy z cyklu „Nasza Historia”. Dotyczył on Szlaku Książąt Mazowieckich. Został zorganizowany z okazji 695. Rocznicy potwierdzenia nadania praw miejskich Warce przez Księcia Trojdena I.  W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych oraz 2 gimnazja z gminy Warka. Po ostatecznym zliczeniu punktów okazało się, iż w kategorii szkół podstawowych po raz kolejny zwyciężyła drużyna z Nowej Wsi, zaś w kategorii gimnazjum zwyciężyła drużyna z Dębnowoli.

Końcowa kolejność:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

1 miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863r. w Nowej Wsi

Opiekun – Marzena Jankowska

Członkowie drużyny: Bartosz Jarzębak, Łukasz Jagiełło, Marcel Franczak, Patryk Zaręba

2 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
Członkowie drużyny: Amelia Węgiełek, Kornelia Kołacz, Krzysztof Kacprzak, Amelia Dyga

3 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Opiekun – Katarzyna Kuśmierska

Członkowie drużyny: Aleksandra Smodrzak, Kinga Białoskórska, Zuzanna Regulska, Nikola Lewicka

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie

Opiekun – Iwona Żelechowska

Członkowie drużyny: Bartosz Skiba, Marianna Dąbrowska, Marta Żelechowska, Natalia Kwiatkowska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie

Opiekun – Grażyna Wachnik

Członkowie drużyny: Aleksandra Barańska, Zofia Kalinowska, Aleksandra Furmaniak, Kinga Miąsek

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce

Opiekun – Ewa Jasińska, Danuta Gwardys

Członkowie drużyny: Kamil Kotliński, Bartłomiej Wieczorek, Jakub Łukiewicz, Eryk Dzięcioł

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zygmunta Nowickiego w Konarach

Opiekun – Urszula Grudzień

Członkowie drużyny: Patryk Donica, Adam Paradowski, Mateusz Szczepanik, Dominika Giza,
SZKOŁY GIMNAZJALNE:

1 miejsce – Publiczne Gimnazjum im. ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli

Opiekun – Joanna Szczepaniak

Członkowie drużyny: Bartosz Adamczyk, Aleksandra Grzesikiewicz, Kacper Kurach, Karol Wróbel

2 miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce

Opiekun – Małgorzata Chojnacka

Członkowie drużyny: Aleksandra Trojanowska, Dawid Jankowski, Zuzanna Strus, Grzegorz Jastrzębski

Szkoły i drużyny nagrodzone zostały dyplomami i upominkami zaraz po podsumowaniu wyników konkursu. Nagrody zostały wręczone przez Radną Miasta i Gminy Warka Krystynę Kurach, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie oraz Dyrektora Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzeja Zarębę.

Organizatorzy konkursu – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie serdecznie gratulują wszystkim drużynom które wzięły udział w konkursie oraz ich opiekunom.

Udostępnij:
← Nowe auto dla wareckich strażaków Poetyckie nuty w duecie →

Dodaj komentarz