Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?

Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?

20 kwietnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”. W XX edycji triumfowała Paulina Kępka – uczennica III klasy Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, kształcąca się w zawodzie technik ekonomista.

Paulina od grudnia przygotowywała swoją prezentację, dotyczącą modernizacji gospodarstwa rolnego swojego taty. Efektem wytężonej pracy pod czujnym okiem opiekuna – pani Marii Kocewiak – było zakwalifikowanie się do grona 6 finalistów, którzy stawili się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, by zaprezentować swoje prace oraz odpowiedzieć na pytania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Finał rozpoczął się o 11:30 uroczystym powitaniem przybyłych przez Prorektora ds. Współpracy Międzynarodowej, prof. dr. hab. Michała Jerzego Zasadę. Następnie dr Marek Kondras przeprowadził losowanie przydzielając kolejność prezentacji i rozpoczęto rozmowy z uczniami.

Ogłoszeniu wyników towarzyszyły wielkie emocje. Wygrała Paulina Kępka, która nie kryła wzruszenia. Prorektor i członkowie Komisji podkreślili rzetelne i szczegółowe opracowanie tematu oraz głęboką znajomość omawianych zagadnień. Paulina Kępka uzyskała indeks na dowolną uczelnię rolniczą w Polsce. Serdecznie gratulujemy uczennicy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym.

Maria Kocewiak – CKZiU w Nowej Wsi

Udostępnij:
← II Memoriał Strzelecki płk. Dariusza Kossakowskiego IV kwalifikacje MAZOVIA EQUI CUP - Piknik Rodzinny w Sielance! →

Dodaj komentarz