Grunwald i dWorek z Piosenką!

Grunwald i dWorek z Piosenką!

13 kwietnia, piątek godzina 19:00 – czyż to nie doskonały czas na dWorek z Piosenką?  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” wraz z Grzegorzem Grunwaldem przekonani są o tym w zupełności. Bo na spotkanie z piosenką przecież każdy wieczór jest dobry!

Tym razem dworkową sceną muzyczną zawładnie wspomniany już Grzegorz Grunwald.

Jest to poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary.

Jest on laureatem licznych nagród i wyróżnień zdobywanych podczas festiwali piosenki poetyckiej w całym kraju. Wśród najważniejszych wymienić należy zwycięstwa podczas „Wrzosowiska” w Kędzierzynie-Koźlu, w Oleśnie, w Szklarskiej Porębie wraz z nagrodą specjalną im. Wojciecha Bellona, II miejsca na Festiwalu „Przy Kominku” w Kielcach, „Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu, III miejsca podczas festiwalu im. Wojciecha Bellona w Busku-Zdroju „Niechaj zabrzmi Bukowina”, Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, nagroda na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, wyróżnienia na „Wieczornych Nastrojach w Kwidzynie, „Poetyckiej Stajni” w Dzierżonowie czy podczas FOPA Ślesin.

Posiada w dorobku autorską płytę pt. „Mój przyjaciel cień”, wydaną w lipcu 2017 roku,  nagraną z towarzyszeniem zaproszonych muzyków. Oprócz własnych piosenek, które stanowią główną część jego repertuaru, wykonuje także utwory innych autorów i kompozytorów, będące dziś klasyką gatunku.

Koncert tradycyjnie poprzedzi spotkanie z poezją w ramach cyklu „Dobry Wieczór” – serdecznie zapraszamy – udowodnijmy, że piątek trzynastego nie musi być pechowy.

Udostępnij:
← Warecki PTTK wyruszył na pierwszy, wiosenny rajd Nawet „trzynastego” w piątek może być dobry wieczór! →

Dodaj komentarz