Na lepsze – modernizacja infrastruktury CeSiR

Na lepsze – modernizacja infrastruktury CeSiR

Okres wakacyjny to czas wzmożonych prac remontowych w Centrum Sportu i Rekreacji. Korzystając z przerwy w szkole i sekcjach sportowych, zmniejszonej ilości korzystających z obiektu, konserwatorzy i pracownicy CeSiR corocznie mają szansę na sprawne i efektywne przeprowadzenie prac modernizacyjnych w pomieszczeniach budynku.

Podczas tegorocznych remontów skupiono się na modernizacji stolarki okiennej, poprawy estetycznej sali imprez oraz modernizacji szatni siłowni.

W trakcie pierwszego etapu prac remontowych przeprowadzono wymianę 12 okien w pomieszczeniach administracyjnych i salach lekcyjnych Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego  które mieści się w strukturze CeSiR’u. Następnie wymieniono 35 okien w dziale pokoi noclegowych. Nowe plastikowe okna zastąpiły te stare i już dość mocno zużyte drewniane. Zmiany wpłyną korzystnie na zmniejszenie strat ciepła w pomieszczeniach, a co za tym idzie zwiększenie energooszczędności budynku. Wpłynie to na poprawę komfortu korzystających z sal gości, a także uczniów liceum. Za poprawą termiczną pomieszczeń idzie także lepsza izolacja akustyczna i poprawa bezpieczeństwa.

Ponadto „sala imprez”, jedna z największych sal w budynku CeSiR, w której odbywają się imprezy o charakterze kulturalnym nabrała nowego wyglądu. Po pierwsze wymieniono okna z aluminiowych na bezpieczniejsze plastikowe. Poprawiono walory estetyczne sali. Stara zniszczona podłoga została wycyklinowana i polakierowana. Zostały odmalowane ściany, a przestrzeń została odświeżona. Sala imprez zyskała nowe wyposażenie w postaci stołów konferencyjnych (40 sztuk) oraz krzesła (300 sztuk), które już wykorzystano podczas uroczystości obchodów rocznicy II wojny światowej. Odświeżona sala imprez podniosła swój prestiż i wygląd.

Od końca sierpnia rozpoczęto także prace nad renowacją szatni męskiej i łazienki siłowni. Zostaną wymienione sanitariaty i glazura w pomieszczeniach. Na końcowe efekty będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, na razie klienci korzystają z szatni zastępczej.  Mamy nadzieję, że podjęte prace remontowe poprawią estetykę i funkcjonowanie pomieszczeń szatni, co zwiększy komfort korzystających z siłowni CeSiR.

Udostępnij:
← Rejon Warka szuka bohaterskich RODZIN! Niedzielne granie na WARCON-ie! →

Dodaj komentarz