Pływacki październik UKS OLIMPIC Warka

Pływacki październik UKS OLIMPIC Warka

Sezon pływacki 2018/2019 rozpoczęty i to bardzo mocno. Nasi zawodnicy w październiku startowali sześciokrotnie, we wszystkich grupach wiekowych. Najwcześniej wystartował rocznik 2008, bo już 3.10.2018 r. na Grand Prix Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego. W tych zawodach dwukrotnie V miejsce wywalczył Ryszard Skulski na 50 m i 100 m stylem dowolnym.

6. października na obiektach Wodnego Parku „Warszawianka”, na basenie 50 metrowym odbył się III Pływacki Festiwal Sprinterski. Były to udane zawody dla naszych delfinistów. III miejsce zajął Szymon Ukleja , IV miejsce Ryszard Skulski i IV miejsce Piotr Oktabowicz. W stylu dowolnym IV miejsce zajęli w swoich kategoriach wiekowych Ryszard Skulski i Piotr Oktabowicz, a piąty był Szymon Ukleja. Najlepsze, bo II miejsce, wywalczył w stylu klasycznym Jan Baczyński i był to jego kolejny rekord życiowy.

10. października w czasie Grand Prix WMOZP rocznika 2007, na 100 m stylem motylkowym Szymon Ukleja zajął IV miejsce i jest to czas, z którym zajmuje V miejsce w Polsce.

16. października w czasie Grad Prix WMOZP rocznika 2005, na 50 m stylem klasycznym Jan Baczyński zajął III miejsce (kolejny rekord życiowy).

17. października podczas GP WMOZP rocznika 2006 Piotr Oktabowicz zajął III miejsce na 100 m stylem motylkowym. Jest to siódmy czas w Polsce na tym dystansie wśród chłopców 13-letnich.

W dniu 20.października reprezentacja UKS OLIMPIC Warka  w sile 17 zawodników brała udział w Otwartych Mistrzostwach Radomia. Na starcie zawodów zameldowało się 21 klubów i blisko 450 zawodników. Medalistami zawodów zostali: Jan Baczyński – 3 złote, Szymon Ukleja – 1 złoty, 1 srebrny, Ryszard Skulski – 1 brązowy. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy IX miejsce oraz miejsce X w klasyfikacji generalnej. Najlepszym zawodnikiem roczników 2005 – 2006 został Jan Baczyński. Ustanowiliśmy na tych zawodach szesnaście nowych rekordów życiowych.

Październik zamykamy bardzo dobrym bilansem: 4 medale złote, 2 srebrne, 4 brązowe i 46 nowych rekordów życiowych.

Gratulacje dla zawodników i trenerów.

Udostępnij:
← Skok "pierwszaków" z Michałowa w dorosłość z SKO Nasi dwaj młodzi piłkarze w kadrze ROZPN →

Dodaj komentarz