W Starej Warce powstanie Klub Senior+

W Starej Warce powstanie Klub Senior+

Dzięki dotacji pozyskanej przez warecki samorząd Świetlica Wiejska w Starej Warce zostanie wyremontowana. Budynek zostanie docieplony, będzie założone centralne ogrzewanie a świetlica zostanie doposażona m.in. w sprzęt kuchenny i meble. Te zmiany będą możliwe dzięki dotacji z Rządowego Programu SENIOR+, na potrzeby dostosowania istniejącego budynku do potrzeb spotkań seniorów m.in. z Klubu „Starówka” ze Starej Warki.

Remont zostanie przeprowadzony na powierzchni ok. 50m2 dotąd nie użytkowanej przez lokalną społeczność. Na potrzeby aktywizacji seniorów zostaną dostosowane pomieszczenia, w których osoby 60+ będą mogły m.in. spotykać się, prowadzić zajęcia rękodzielnicze, czy ćwiczyć. Obecna łazienka i kuchnia zostaną powiększone. Cały budynek zostanie docieplony aby zachować ekonomiczne ogrzewanie. Planowane prace zakończą się jesienią, ze względu na czas potrzebny do podłączenia gazu do centralnego ogrzewania.

To już drugi taki obiekt w Gminie Warka. Pierwszy – który powstał w roku ubiegłym – funkcjonuje w Michalczewie. Klub Senior+ w Starej Warce powstanie dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Warka z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W danym roku budżetowym samorząd może ubiegać się o dofinansowanie jednej takiej placówki. Warecki Samorząd jest inwestorem remontu w Starej Warce i współfinansuje inwestycję. Dotacja wynosi ponad 140 tys. złotych i stanowi 80% wartości planowanych kosztów.

Udostępnij:
← Zacięta walka o miejsce w Finale Międzyszkolnej Ligi Szachowej Marcowy Dobry Wieczór z poezją! →

Dodaj komentarz