Konkurs plastyczny „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Konkurs plastyczny „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

W związku z obchodami 69. rocznicy Światowego Dnia Zdrowia w Szkole Podstawowej nr 1 im. P. Wysockiego w Warce w ramach Innowacji Pedagogicznej został zorganizowany konkurs plastyczny skierowany do uczniów z klas 0-III. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej na papierze o formacie A3, tematyka prac dotyczyła zdrowego stylu życia oraz zasad prozdrowotnych.

Celem organizowanego konkursu było: pogłębianie wiedzy prozdrowotnej, propagowanie zdrowego stylu życia, upowszechnienie wiedzy na temat Światowego Dnia Zdrowia, zachęcanie uczniów do wypowiedzi w dyscyplinach plastycznych oraz kształtowanie gustów artystycznych oraz rozwijanie upodobań plastycznych.

Zdrowe nawyki oraz zachowanie prozdrowotne muszą być kształtowane i utrwalane, aby miały trwały charakter. Młody organizm jest bardzo chłonny i podatny na sugestie, zarówno te pozytywne jak i niestety negatywne. Zadaniem naszym – czyli pedagogów, jest starać się zmieniać podejście dzieci do własnego zdrowia i wpajać wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Postawy, umiejętności oraz nawyki, które małe dzieci wynoszą procentują w dorosłym życiu lepszym funkcjonowaniem społecznym i zawodowym.

Prace konkursowe oceniała Komisja Konkursowa w składzie: wicedyrektor szkoły Urszula Sasin-Kutyna, nauczycielki Małgorzata Chojnacka i Katarzyna Szeląg-Luśniewska, przedstawiciel Rady Rodziców Joanna Wodzińska, dwóch przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Paulina Wrzesińska i Anna Buczkowska.

Wpłynęło bardzo dużo prac. Nagrody przyznano wg wcześniej ustalonych kryteriów: jakość wykonania, oryginalność i pomysłowość, stopień trudności wykonania pracy oraz wyobraźnia twórcza.

Komisja Konkursowa przyznała nagrody dla trzech najlepszych prac oraz jedno wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie:

  1. Barbara Szczepanik – 2A
  2. Hanna Zatorska – 3A
  3. Gabriela Gabler – 2A
  4. Wyróżnienie – Antoni Barszcz – „0” C

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Mariana Górskiego za wsparcie szkolnego konkursu plastycznego.

Innowację Pedagogiczną przygotowali Aleksandra Gajewska-Kuna oraz Bartłomiej Kuna.

Udostępnij:
← Sukces wareckiego nauczyciela w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Nauczycieli i Pracowników Oświaty Koncert w „Skrzynce Kontaktowej” na wareckim rynku! →

Dodaj komentarz