Recital fortepianowy Sióstr Handsall z Kalifornii

Recital fortepianowy Sióstr Handsall z Kalifornii

Zapraszamy Państwa na spotkanie

z

Dyrektorem Polish Music Center w Los Angeles

Markiem Żebrowskim

oraz

Koncert fortepianowy sióstr  Noelle i Holly Hadsall

Laureatek konkursu Młodych Pianistów ( klasa juniorów )

na Festiwalu Paderewskiego w Paso Robles,

w Kalifornii, USA

 

11 LIPCA, godz. 19.00

Sala koncertowa Centrum Edukacyjno – Muzealnego

Wstęp wolny.

                                                                    

Na spotkanie warto zabrać muzykujące dzieci i młodzież . Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu ‘’Akademia Polonijna’’, który Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce inauguruje w tym roku. W cyklu spotkań pod tym tytułem będziemy zapraszali Państwa na spotkania autorskie ze znanymi i zasłużonymi przedstawicielami Polonii, a także badaczami tematyki emigracyjnej.

 

Marek Żebrowski – pianista i kompozytor urodzony w Poznaniu. Studiował w Polsce, Francji i USA, gdzie przebywa na stałe od 1973 r.  Otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest członkiem stowarzyszenia ASCAP w USA, The Pickwick Club w Londynie, i tzw. Steinway Artist. Skomponował wiele utworów orkiestrowych, kameralnych i fortepianowych, dokonał również licznych transkrypcji na fortepian i zespoły kameralne różnego typu. Napisał muzykę do takich filmów jak „Owoce miłości” (reż. Marek Żydowicz), Inland Empire (reż. David Lynch), Wounded Soldier (reż. Ewa Piaskowska), Chateau Belvedere (reż. Patryk Dawid Chlastawa). Od wielu lat współpracuje z Davidem Lynchem, z którym nagrał płytę Polish Night Music (2008). Od 2000 r. współpracuje z Festiwalem Camerimage. Marek Żebrowski jest autorem wielu artykułów o muzyce i sztuce, a dwie jego książki Paderewski in California (także w wersji polskojęzycznej) i Celebrating Chopin and Paderewski, ukazały się drukiem  tego roku.

Holly Hadsall ( 14 lat ) – jest laureatką wielu konkursów organizowanych przez Kalifornijski Związek  Nauczycieli Muzyki ( MTAC )  jak i regionalną medalistką Festiwali Bachowskich. Jest trzykrotną laureatką młodzieżowego konkursu pianistycznego, organizowanego przez festiwal Paderewskiego w Paso Robles ( II. nagroda w 2014 r, III. nagroda w 2015r i II. nagroda w 2017r. ) Od czterech lat pracuje nad szerokim wachlarzem utworów na skrzypce i fortepian takich kompozytorów jak Handel, Mozart, Dworzak czy Beethoven i występuje z takim repertuarem na wielu koncertach.

 

Noelle Hadsall ( 10 lat ) – w 2017 r Noelle zdobyła pierwszą nagrodę na Konkursie Młodych Pianistów ( klasa juniorów ) organizowanych przez Festiwal Paderewskiego w paso Robles i trzecią  nagrodę na tymże konkursie w 2018 r. W latach 2015 – 2019 Noelle otrzymała doroczne nagrody stypendialne z Santa Barbara Music Club. Uczestniczyła w spektaklach Santa Barbara Youth Opera jako chórzystka w Carmen i La Boheme.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Udostępnij:
← Uniwersytet na słodkim wykładzie „Tata kontra tata” podczas kina plenerowego 12 lipca! →

Dodaj komentarz