Finał Inicjatyw Senioralnych w Gminie Warka

Finał Inicjatyw Senioralnych w Gminie Warka

Dobiegła końca realizacja Inicjatyw Senioralnych. Były to małe projekty opracowane i zrealizowane przez grupy senioralne z powiatu grójeckiego, które Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wsparło w ramach projektu „Sieć Aktywnych Seniorów w grójeckim” w ramach Rządowego Programu na Rzecz ASOS na lata 2014-2020. W Gminie Warka przeprowadzono aż 7 z 14 dofinansowanych pomysłów.

Głównym ich zamierzeniem było budowanie pozytywnego postrzegania seniorów przez samych siebie, w grupie oraz w społeczności lokalnej. Inicjatorami działań byli seniorzy z takich grup jak: Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warce, Czerwone Jabłuszko z Nowej Wsi, Starówka ze Starej Warki, Kwitnąca Jabłoń z Konar, Złota Reneta z Ostrołęki, Michałowskie Poziomki oraz Młodzi Duchem z Michalczewa.

Warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, spotkania w ogrodach, wolontariat senioralny potańcówka jak za dawnych lat oraz pikniki to tylko niektóre propozycje, które w gminie Warka przeprowadziły, z ogromnym zaangażowaniem, grupy senioralne dla swoich starszych koleżanek i kolegów.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Udostępnij:
← Tam „Gamardschoba” znaczy „Dzień Dobry” Spotkanie z Prof. Janem Wiktorem Sienkiewiczem →

Dodaj komentarz