Wrociszewski WOŚP gra do końca świata…

Wrociszewski WOŚP gra do końca świata…

Już po raz ósmy uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrociszewie uczestniczyli w 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wrociszewskim środowisku Orkiestra stała się już niepisaną tradycją. W tym roku o wolontariat walczyli głownie starsi uczniowie. Społeczeństwo również nie wyobraża sobie tego dnia bez „swoich” wolontariuszy, jakoś milej, a i za kieszeń też nie można się trzymać. Znów usłyszeliśmy  piękne słowa „Bez Was ten dzień byłby niepełny. Dobrze, że jesteście!” i tak trzymać, oby nigdy nie nastał „koniec świata”, aby nigdy nie pozostał „ten jeden dzień dłużej” na opamiętanie w swoich poglądach i słowach. Nie ma przecież takiego człowieka, który będąc w szpitalu nie korzystałby ze sprzętu opatrzonego czerwonym serduszkiem. Ten sprzęt nie znalazł się tam przypadkowo. Jest to zasługa wspaniałego człowieka, Jurka Owsiaka, który swoją charyzmą już od 28 lat zagrzewa coraz większe rzesze dzieci, młodzieży i starszych do grania dla wspólnego dobra nas wszystkich. Na „ślepotę serca” łatwo zachorować, ale wyleczyć się jest już dużo trudniej. W tym roku, z hasłem „wiatr w żagle”,  orkiestra zagrała dla polepszenia standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Niemal 120 tys. wolontariuszy zagrało w całej Polsce i kilkunastu krajach poza naszymi granicami. Jak co roku nasi wolontariusze współpracowali ze sztabem przy „Dworku na Długiej” w Warce.

Szkoła zaprosiła Wszystkich na cykl wydarzeń związanych z 28 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

  • 10 stycznia – Dyrektor szkoły wraz z wolontariuszami zaprosiła młodzież do 18 roku życia na zabawę dyskotekową. Wejście za wrzuceniem min. 5 złotych do skarbonki. Była możliwość zakupu napojów, z których zyski również przeznaczone zostały na działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym miejscu należą się słowa podziękowania panu Waldemarowi Batte, który przekazał charytatywnie napoje na zabawę, uznając to jako wkład swojego serca dla naszych działań i działań WOŚP.

  • 12 stycznia – W czasie 28 finału WOŚP wolontariusze  szkoły również zagrali i  zbierali w okolicach szkoły i kościoła.

Ten dzień obfitował w niepowtarzalne atrakcje. Uczniowie klasy II szkoły we Wrociszewie zaprosili wszystkich bliskich i chętnych na inscenizacje jasełkową pt. „Cicha noc, święta noc”, którą można było obejrzeć w parafialnym kościele. Dzięki wspaniałości pana  Janusza Myśliborskiego, dziadka ucznia PSP we Wrociszewie, można było odbyć klimatyczną przejażdżkę wozem zaprzęgniętym w piękne kare konie. Dla orkiestry „zagrały również” wspaniałe wypieki, dzieło mam uczniów klasy II. Ciasta zostały sprzedane „na pniu”. Zainteresowanie przerosło przygotowania organizatorów. Dzięki tym działaniom puszki wolontariuszy zostały zasilone dużymi kwotami.

W tym roku mieliśmy 8 wolontariuszy w szkole. W akcji uczestniczyli: Oliwia Cichecka, Maria Smodrzak, Damian Smagała, Natalia Kwiatkowska, Jakub Piliszek, Anna Śpiewak, Emilia Sęk i Emilia Jaworska. Łącznie zebrali 5.357,66 zł. Najwięcej w grupie zebrała Oliwia Cichecka. Swoim, wspaniałym wynikiem przyłączyli się do ogromnego, tegorocznego sukcesu wareckiego sztabu. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny finał Orkiestry, że Jurek Owsiak znów swoją charyzmą będzie zagrzewał do działań.

Opiekun wolontariuszy WOŚP – Mariola Bienias

Udostępnij:
← "LOVE STORY" - w krainie niezapomnianych szlagierów Poznaj nauczanie Prymasa Tysiąclecia →

Dodaj komentarz