Strona głównaInstytucjeCeSiRSiatkarze i siatkarki w grze!

Siatkarze i siatkarki w grze!

SEKCJA KOBIET

Żeńska drużyna WTS Warka 25 stycznia zmierzyła się w hali sportowej CeSiR z trudnym przeciwnikiem. Tym razem młody zespół rywalizował z wicelkiderkami ligi UKS ESPERANTO Warszawa. Choć  w meczu można było momentami zobaczyć długie ciekawe akcje, to jednak w starciu beniaminka z drugim zespołem ligi, wygrało bogate doświadczenie i wysokie umiejętności. WTS Warka przegrał z UKS ESPERANTO Warszawa 0:3 (14:25, 15:25, 18:25).

Kolejny mecz i kolejne wyzwanie – 15 lutego drużyna WTS zmierzyła się SPS Konstancin Jeziorna – trzecim z kolei zespołem III ligi siatkówki kobiet. Niestety, spotkanie rozgrywało się pod dyktando gości i tak jak w poprzednim przypadku, mecz zakończył zwycięstwem bardziej doświadczonego zespołu. Nasze siatkarki, grające w tym dniu w mocno okrojonym składzie, najlepiej wypadły w pierwszym rozdaniu zakończonym 19:25, w którym dobrze funkcjonował blok, zagrywki, a także atak. Pozostałe dwa sety SPS Konstancin Jeziorna wygrał gładko 25:11 i 25:16, a mecz zakończył się 3:0 dla gości.

Na mecz 22 lutego zespół WTS Warka wybrał się do Halinowa. Od pierwszych minut na boisku nie brakowało emocji. Wareckie siatkarki dobrze otworzyły mecz i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Wszystko funkcjonowało znakomicie. Zagrywki, rozegranie, dobra gra w obronie, skuteczny atak. Wszystko to pozwoliło wareckiej drużynie utrzymywać prowadzenie i  po solidnej grze wygrać 25:21. Drugi set to wyrównana gra obu zespołów. Dopiero pod koniec rozdania lepszą koncentracją wykazały się rywalki, które wygrały 26:24. O trzecim secie zespół z Warki chciałby najszybciej zapomnieć. Przez błędy taktyczne WTS traci mnóstwo punktów, które ciężko było odrobić. Dopiero w czwartym secie warczanki dominują przeciwniczki i zdobywają punkt za punktem. Niestety, przy prowadzeniu 21:9 nasza atakująca doznała kontuzji kolana. Mecz został przerwany a sędziowie i zawodniczki czekały na przyjazd karetki. Po powrocie do gry, czwarty set, po fantastycznym początku, Warka wygrywa 25:17. Niestety, po przerwie w meczu i emocjach z wiązanych z kontuzją koleżanki, tie breack WTS zaczyna bardzo niepewnie. Nie bez znaczenia była też kontuzja wareckiej atakującej, która w tym meczu świetnie się spisywała na boisku. Dopiero przy stanie 2:8 i zmianie stron warecki zespół wrócił do gry i gonił wynik. Niestety rywalki nie pozwoliły wydrzeć zwycięstwa i WTS w tie-breaku przegrywa 9:15. Pozostaje duży niedosyt, ale w obliczu nieprzewidzianych sytuacji zespół pozostał bezradny. Mecz zakończył się zwycięstwem Halinowa 3:2.

SEKCJA MĘŻCZYZN

W meczu rozegranym 25 stycznia w ramach IV ligi siatkówki mężczyzn, siatkarze WTS Klondaik Warka zmierzyli się na wyjeździe z drużyną SPS GOSIR Mrozy. Po raz kolejny warecki zespół nie dał szans rywalom. Pierwsza odsłona meczu to popis umiejętności zawodników z Warki, którzy wygrywają 16:25. W następnym przeciwnicy początkowo nawiązują wyrównaną walkę, ale w dalszej części gry to WTS wykazał się bardziej skuteczną grą i zwycięża 21:25. W trzecim wareccy siatkarze bezpiecznie kontrolują wynik i set kończy się wynikiem 25:19 dla Warki. Tym samym po jedenastu kolejkach WTS Klondaik Warka zajmuje pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi siatkówki mężczyzn.