Debiut siatkarek

Debiut siatkarek

W sezonie 2019/2020 po raz pierwszy w historii Warki, Wareckie Towarzystwo Siatkówki zgłosiło do rozgrywek drużynę kobiet.

Drużyna rywalizowała w III lidze siatkówki Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej, w której uczestniczyło siedem zespołów: MUKS Wojskowe Warszawa, UKS Esperanto Warszawa, SPS Konstancin Jeziorna, KS Halinów, UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, UKS Lesznowola i oczywiście WTS Warka. Zespoły rozegrały rundę zasadniczą i rewanżową, w sumie 84 mecze.

Wareckie siatkarki stawiające swoje pierwsze kroki w lidze nie ukrywają, że sezon nie należał do łatwych. Przyszło im rywalizować z bardziej doświadczonymi i ogranymi zespołami. Zdarzały się kontuzje i inne wydarzenia losowe, z którymi trzeba było się zmierzyć.

Warczanki ostatecznie zakończy swój debiutancki sezon na 7 lokacie III ligi siatkówki. I choć wynik nie jest imponujący, to wszystkie tegoroczne założenia zostały osiągnięte. Celem sekcji w minionym sezonie było przede wszystkim zbudowanie drużyny, zdobywanie doświadczenia ligowego i promowanie siatkówki.

Już sam start żeńskiej drużyny był dużym przełomem w sporcie kobiecym na terenie gminy. Do tej pory w rozgrywkach ligowych sportów drużynowych nie uczestniczyła żadna taka drużyna. Dlatego ważne było stworzenie drużyny i utrzymanie jej. Nie bez znaczenia było zaangażowanie dziewcząt, które pomimo trudnych meczów nie poddawały się i czerpały wiele radości z gry. Cieszył każdy zdobyty punk, set, dobrze zakończona akcja czy wygrana długich wymian. Wszystko to wpływało pozytywnie na atmosferę  i budowanie drużyny.

Kolejnym istotnym elementem było zdobywanie doświadczenia ligowego. W każdym spotkaniu zespół coraz bardziej się ogrywał, uczył ustawień, przeglądu pola gry i choćby tzw. „cwaniactwa boiskowego”. Na treningach odbywających się 3 razy w tygodniu, drużyna poprawiała meczowe błędy, doskonaliła technikę i umiejętności. W końcu poświęcony czas zaprocentował. Warecka drużyna zyskiwała pewność siebie na boisku, zdobywała więcej punktów, a poszczególne elementy gry funkcjonowały coraz lepiej.

Miniony sezon poświęcono na promowanie sportu i siatkówki. Stwarzane przez zespół sportowe widowiska przyciągały spore grono kibiców, a także nowych adeptów piłki siatkowej w grupach młodzieżowych CeSiR i WTS.

Dzięki uczestnictwie żeńskiego zespołu WTS Warka zyskaliśmy kolejną drużynę reprezentującą Warkę na arenie sportowej, a także nowe wydarzenia sportowe. Mamy nadzieję, że i w przyszłym sezonie drużyna dostarczy wiele sportowych emocji.

CeSiR Warka

cof

Udostępnij:
← Spacerkiem po parku - odcinek 3 Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta →

Dodaj komentarz