Wspólne, patriotyczne śpiewanie na wareckim Rynku

Wspólne, patriotyczne śpiewanie na wareckim Rynku

1 sierpnia 2020 roku przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W celu upamiętnienia tego wydarzenia na wareckim Rynku odbędzie się wspólne patriotyczne śpiewanie na które zapraszamy wszystkich chętnych. Organizatorzy przewidzieli dla każdego uczestnika specjalnie przygotowane śpiewniki, tak aby każdy mógł aktywnie włączyć się w to wydarzenie.

Rozpoczynamy dokładnie w „Godzinę W”, czyli o godzinie 17:00. Razem z wareckimi strażakami z OSP oddamy hołd bohaterskim powstańcom poprzez „zatrzymanie się” przy dźwiękach strażackiej syreny. Następnie obecni na rynku odśpiewają hymn Rzeczpospolitej Polskiej.

Wspólne patriotyczne śpiewanie rozpoczną seniorzy z wareckiego Klubu Złotego Wieku. Przy akompaniamencie Tadeusza Nogajskiego będzie można wspólnie zaśpiewać m.in. „Pałacyk Michla”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” czy „Modlitwę obozową”.

Następnie, śpiewanie poprowadzi Katarzyna Ambroży wraz z dziećmi z sekcji wokalnej działającej przy „Dworku na Długiej”. Wykonają oni m.in. „Warszawskie dzieci”, „Hej chłopcy, bagnet na broń” oraz „Serce w plecaku”.

Zachęcamy wszystkich – seniorów, rodziców z dziećmi, młodzież – do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu! Uczcijmy w ten sposób pamięć poległych Powstańców Warszawskich!

Organizatorzy: Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub Złotego Wieku w Warce

Udostępnij:
← Jak przejść od idei do działania? Bańkowy Jarmark Śniadaniowy z Bubbles Show! →

Dodaj komentarz