PRIMA po primo

PRIMA po primo

Prezentacja na w24 - 01 - PRIMA zm

Coraz częściej dookoła nas słychać o społecznej odpowiedzialności biznesu (przedsiębiorstw) czyli w skrócie CSR (Corporate Social Responsibility). To podejście w którym przedsiębiorcy świadomie uznają, że funkcjonują w danym otoczeniu społecznym z którym mają różnego rodzaju relacje i aby były one właściwe wspierają rozwój tego otoczenia.

Czy w naszym najbliższym otoczeniu są takie Firmy? Oczywiście, że tak. Wiele lokalnych, niezwykle pożytecznych działań nie byłoby możliwych bez udziału lokalnych przedsiębiorców. Dobrym przykładem zaangażowania lokalnego biznesu w rozwój społeczny jest Program Grantowy „Działaj Lokalnie”. Corocznie – od 7 lat, od kiedy realizowany jest on na terenie powiatu grójeckiego angażuje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lokalnych firm.

Warto takie firmy prezentować i co najważniejsze warto abyśmy my, jako potencjalni konsumenci pamiętali, że to biznes, który dzieli się swoim zyskiem z lokalną społecznością i dba o jej rozwój. Pamiętajmy o tym i jeśli będziemy mieli okazję wspierajmy go i my. Jak to zrobić? Kupuj w sklepach, które pomagają innym zamiast w takich, które nie pomagają. Wybieraj restauracje, które pomagają, firmy usługowe (mechaników, serwisy opon, lekarzy, itp.) które potrafią myśleć o innych…

W tej edycji „Działaj Lokalnie” m.in. dzięki zaangażowanym społecznie firmom udało się wesprzeć aż 20 bardzo wartościowych lokalnie projektów. Jeśli chcesz się z nimi zapoznać – kliknij tu (http://www.stowarzyszeniewarka.pl/?p=5006).

Firmy wspierają Program w trzech poziomach – w największym „Partnerzy Strategiczni”, w nieco mniejszym – „Partnerzy” i w jeszcze nieco mniejszym – „Sponsorzy”. Jeśli chcesz poznać wszystkich biznesowych partnerów – kliknij tu (http://www.stowarzyszeniewarka.pl/?page_id=5021).

 

Dziś rozpoczynamy prezentację firm zaangażowanych lokalnie od firmy PRIMA SP. Z O.O., która w VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” jest jednym z trzech „Partnerów Strategicznych”.

 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Prima Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się od 1991r. firmą z polskim kapitałem. Działalność spółki rozpoczęła się od eksportu owoców i warzyw. Sprawne zarządzanie, solidność oraz odpowiednie podejście do klienta okazało się gwarancją sukcesu. Umożliwił on po kilku latach poszerzenie naszej oferty o kilka działów z branży usługowej oraz produkcyjnej.

Obecnie Prima stanowi grupę kapitałową w której skład wchodzą spółki skupiające najróżniejsze obszary działalności: technologiczna- wprowadzająca nowe technologie w energetyce, laboratoryjno-badawcza, zajmująca się badaniem żywności i środowiska, exportowa jabłek, owoców i warzyw, logistyczna, spedycyjna i celna firm, diagnostyka, części zamienne i serwis samochodów osobowych i ciężarowych.

FUM – Fabryka Urządzeń Mechanicznych „Warka”

Będąc właścicielem zakładu o 100 letniej tradycji grupa kapitałowa Prima uruchamia produkcję szerokiej gamy wyrobów. W chwili obecnej na terenie FUM znajduje się laboratorium chemiczne, zakład chemiczny, który wprowadza nowe technologie w dziedzinie chemii i fizyki oraz punkt recyklingu samochodów

DAGAS – Energia – Ekologia – Efektywność – Ekonomia

DAGAS jest wiodącą polską spółką w dziedzinie katalizatorów spalania oraz pirolitycznych procesów utylizacji odpadów. Jesteśmy liderem polskiego rynku w dziedzinie innowacyjnych technologii. Wypracowaliśmy  bardzo szerokie portfolio produktów i rozwiązań dostosowanych do różnorodnych wymagań i specyfiki konkretnych przemysłów.

W ramach działalności badawczej DAGAS prowadzi prace badawczo-rozwojowe z zakresu przemysłu energetycznego, chemicznego i rafineryjnego, ochrony środowiska a także procesów spalania i pirolizy. Stawiamy na innowacyjność a nasze rozwiązania są wysoce ekonomiczne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej dbałości o środowisko naturalne. W 2009 r. zdobyliśmy zloty medal w Brukseli za osiągnięcia w dziedzinie  Innowacji Technologicznych.

PRIMA LOGISTICS – Kompleksowe usługi logistyczne

Prima LOGISTICS posiada nowoczesne magazyny w Grójcu oraz Warce. Świadczy usługi w zakresie:

  • Transportu, spedycji międzynarodowej i krajowej
  • Konfekcjonowania
  • Magazynowania
  • Dystrybucji

Laboratorium Badania Żywności i Środowiska

Laboratorium Badania Żywności i Środowiska spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005, potwierdzeniem czego jest Certyfikat Akredytacji Nr AB 1399, wydany przez Polskie Centrum Akredytacji.

W swojej ofercie posiadamy specjalistyczne badania fizykochemiczne i mikrobiologiczne z zakresu badań artykułów spożywczych, surowców, suplementów, pasz oraz wody i ścieków, które wykonywane są w naszym laboratorium lub – na zasadzie podwykonawstwa – w innych laboratoriach polskich i zagranicznych.

PRIMA-MED – Niepubliczna Przychodnia Lekarzy Specjalistów

Prima MED jest największym w regionie dostawcą usług medycznych. Gabinety wyposażone w nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe standardy, a lekarze legitymują się wysokimi kwalifikacjami. Dodatkowym atutem przychodni jest dogodna lokalizacja w centrum Warki – na rynku.

ASPRIM – Agencja Celna

Agencja Celna „ASPRIM” specjalizuje się w obsłudze eksportowej towarów z sektora rolno- spożywczego, które są dofinansowywane przez Agencję Rynku Rolnego w ramach Wspólnej Polityki Rolnej

 

Prezes zarządu: Włodzimierz Przybylski

 

Kontakt:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PRIMA Sp. z o.o.

ul. Gośniewska 46, 05-660 Warka

woj. mazowieckie

tel. (048) 667 28 87, 667 20 40

faks (048) 667 21 00

e-mail: info@prima-warka.pl

 

 

Udostępnij:
← Współpraca dla Warki - po trzecim spotkaniu Owocobranie 10 lat temu – W.A.R.K.A. cz.14 →

Dodaj komentarz