12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościOto Liderzy Powiatu Grójeckiego

  Oto Liderzy Powiatu Grójeckiego

  W miniony czwartek, 22 dnia maja w odrestaurowanych włościach Pałacu Kobylin, odbyła się uroczysta gala wieńcząca edycję plebiscytu Lider Roku 2013 Powiatu Grójeckiego.

  Jubileuszowa, bo już X edycja plebiscytu, podobnie jak w latach ubiegłych nagrodziła najlepszych przedsiębiorców, sadowników i działaczy z terenów powiatu grójeckiego, którzy prócz swoich zawodowych czynności prowadzą bądź czynnie wspierają różnorodne formy działalności społecznej.

  W tym roku kapituła plebiscytu Lider Roku 2013 Powiatu Grójeckiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Grójcu przyznała nagrody w sześciu kategoriach – firma zatrudniająca mniej niż 20 pracowników, firma zatrudniająca powyżej 20 pracowników, gospodarstwo rolno-sadownicze, działalność społeczna, działalność sportowa i turystyczna, a także działalność kulturalna.

  Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody znalazły się aż dwa przedsiębiorstwa z terenu gminy Warka. W kategorii firma zatrudniająca powyżej 20 pracowników zwyciężyło przedsiębiorstwo z Warki specjalizujące się w produkcji maszyn i urządzeń sadowniczych – Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych. Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo jest nie tylko liderem rynku maszyn i urządzeń sadowniczych, lecz także jednym z głównych filarów gminnego rynku pracy. Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych zatrudnia bowiem dziesiątki osób na co dzień zamieszkujących regiony powiatu grójeckiego. Ponadto przedsiębiorstwo chętnie wspiera organizację wielu sportowych i kulturowych przedsięwzięć. Teraz za tę działalność MCMS stało się Liderem Roku 2013 Powiatu Grójeckiego w kategorii firma zatrudniająca powyżej 20 pracowników.

  Druga nagroda plebiscytu Lider Roku, która trafiła do Warki pochodzi z kategorii gospodarstwo rolno-sadownicze. Poseł Mirosław Maliszewski wręczył nagrodę sadownikowi ze Starej Warki – Janowi Szymaniakowi właścicielowi gospodarstwa sadowniczego o powierzchni 17,5 ha specjalizującego się w produkcji jabłek.

  1

  Kolejnymi laureatami tegorocznej edycji plebiscytu Lider Roku są;
  W kategorii firma zatrudniająca mniej niż 20 pracowników – Fruit Logistics Sp. z o. o. z Ostrowca
  W kategorii działalność społeczna – Koło Gospodyń Wiejskich Lesznowola z Grójca
  W kategorii działalność społeczno-turystyczna – Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Grójecka Novum z Grójca
  W kategorii działalność kulturalna zwyciężyła Katarzyna Leśniak z Jasieńca – inspiratorka i moderatorka Grup Teatralnych „Kultywator” i „Scena”

  Wyróżnienie przyznane Mazowieckiemu Centrum Maszyn Sadowniczych oraz Janowi Szymaniakowi nie były jedynymi wareckimi akcentami podczas gali X plebiscytu Lider Roku 2013 Powiatu Grójeckiego. O oprawę muzyczną gali zadbał Zespół Instrumentalno-Wokalny Cantabile z Warki.

  info&foto: grojec.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE