Więcej
  Strona głównaKulturaHistoryczny Piknik Lotniczy „Skrzydła Chwały” już w najbliższą sobotę!

  Historyczny Piknik Lotniczy „Skrzydła Chwały” już w najbliższą sobotę!

  13 września br. na podwarszawskim lotnisku Sobienie Królewskie odbędzie się wyjątkowa impreza- Historyczny Piknik Lotniczy Skrzydła Chwały. W pokazach w powietrzu i na ziemi będziemy mogli oglądać kilkanaście zabytkowych samolotów z okresu II Wojny Światowej na których latali polscy lotnicy. Dodatkowo pokazy akrobacji i loty widokowe dla uczestników pikniku. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

   – Celem naszego pikniku jest prezentacja pięknej historii polskiego lotnictwa. Uczestnicy będą mogli podziwiać w powietrzu prawdziwe latające zabytki, o których opowiadać będzie na żywo znawca lotnictwa, pilot i dziennikarz Tadeusz Sznuk. Na ziemi zaprezentuje się grupa rekonstrukcyjna polskiego lotnictwa z czasów II WŚ. Dodatkowo będzie można wejść do kabiny samolotu Antonow An-2, zrobić sobie zdjęcie za sterami, obejrzeć pokazy policji i kolekcje starych samochodów i nowoczesnych motocykli – mówi Jan Junczyk, dyrektor Szkoły Awiacji Silvair i organizator pikniku.

  Wśród historycznych samolotów zobaczymy m.in. De Haviland Tiger Moth,Taylorcfaft  Auster, Piper Cub,Boeing  Stearman, De Haviland Chipmonk, CCS 13, Jak 18, RWD 5R,North American Harvard, TS-8 Bies. Będzie też można oglądać współczesne samoloty co pozwoli porównać i ocenić postęp technologiczny jaki dokonał się w lotnictwie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

  Na ziemi będzie można zobaczyć stoisko prewencyjne Policji oraz mobilny komisariat. Zobaczymy też dużą kolekcje historycznych samochodów, zarówno wojskowych jak i cywilnych. Na uczestników czekają stoiska gastronomiczne.

  Organizacja Pikniku nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie pasjonatów i przyjaciół lotnictwa oraz sponsorów i mediów. Szczególne podziękowania należą się firmie Silvair Szkoła Awiacji, która udostępniła teren lotniska i własne samoloty, firmie Włodarzewska Development, PGNiG SA, a także naszym patronom medialnym: Przeglądowi Lotniczemu, Radiu KOLOR i TVP Historia.
  Miejsce Pikniku czyli lotnisko Sobienie znajduje się w pobliżu Góry Kalwarii, ok. 45 km od centrum Warszawy. Dojazd drogą krajową od szosy Sobienie Jeziory – Osieck.

  Patronat honorowy nad piknikiem objął Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

  skrzydło

  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE