Lokalny Fundusz Stypendialny – dziękujemy za edycję 2014/2015!

Lokalny Fundusz Stypendialny – dziękujemy za edycję 2014/2015!

Zakończyła się już 4 edycja Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. (która objęła rok 2014/2015). W zakończonej edycji przyznano 23 stypendia o łącznej wartości 1500zł rocznie na osobę. Od 2011 roku to już 106 rocznych stypendiów o łącznej wartości 141 tys. zł., które wspierają talenty, rozwój i aktywność społeczną młodzieży z gminy Warka. Fundusz istnieje dzięki wsparciu lokalnych władz i przedsiębiorców, dzięki którym udaje się zapewnić lokalny wkład pozwalający Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. na pozyskanie równoważnej kwoty od Fundatora Programu tj. Fundacji Stefana Batorego.

W roku szkolnym 2014/2015 stypendium Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. otrzymywali uczniowie uczęszczający do Publicznego Gimnazjum w Warce, Publicznego Gimnazjum w Dębnowoli, Liceum Ogólnokształcącego w Warce, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Kwota stypendium to 150zł wypłacana co miesiąc w roku szkolnym. Wsparcie młodzież przeznaczyła – w zależności od potrzeb – np. na wycieczki szkolne, pomoce naukowe, zakup wymarzonych butów sportowych, czy lekcje języka obcego.

Stypendyści nie tylko są biorcami stypendium, ale pomagają również w akcjach, które mają na celu zebranie środków na Fundusz Stypendialny wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność angażują się społecznie. W minionym roku młodzież stypendialna np. brała udział w kiermaszach świątecznych przygotowując i sprzedając własnoręcznie wykonane prace, prowadziła akcje promocji zbiórki 1% podatku na stypendia. Wśród stypendystów są wolontariusze którzy pomagali w wielu akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. (np. jako wolontariusze Dnia Aktywności Seniora Powiatu Grójeckiego).

Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. został doceniony na arenie ogólnopolskiej  za zaangażowanie lokalnych partnerów, współpracę ze Stypendystami i lokalnym środowiskiem. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zostało Laureatem w konkursie na najlepsze programy stypendialne „Dobre Stypendia 2014” w kategorii „Lokalne programy stypendialne organizacji pozarządowych”.

Partnerzy Biznesowi LFS 2014/2015:

 1. DELIX s.c. – Mirosław Majewski
 2. GEYER & HOSAJA Sp. z o.o. – Zakłady Gumowe
 3. NOWOCIEL – Hurtownia Artykułów Spożywczych i Przemysłowych
 4. Black Red White – Salon Partnerski w Warce
 5. DELTIMA Sp. z o.o.
 6. DWM Market
 7. Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych Sp. z o.o.
 8. Mechanika Pojazdowa – Maciej Dobrzyński
 9. CENDEX – Radosław Cendrowicz
 10. AGRO-KONARY
 11. WODZIŃSKI – Tadeusz Wodziński
 12. KRÓLIK – Maszyny Sadownicze
 13. ELEKTROMET – Artur Chmielewski
 14. CENDROMET – Bogusław Cendrowicz
 15. Zajazd na Winiarach

Partnerzy LFS 2014 zm2

Udostępnij:
← Zabaw się w teatr... Biało-czarny ;-) świat klawiszy... →

Dodaj komentarz