Więcej
    Strona głównaInstytucjeCeSiRMistrzowie i wicemistrzowie Warszawy w pływaniu z UKS OLIMPIC Warka

Mistrzowie i wicemistrzowie Warszawy w pływaniu z UKS OLIMPIC Warka

Zgodnie z wieloletnią tradycją, na przełomie listopada i grudnia na obiektach Wodnego Parku „Warszawianka” odbyły się Zimowe Mistrzostwa Warszawy na basenie 50-metrowym. Zawody te to już pływackie klasyk, znajdujący się w kalendarzu imprez klubów pływackich z całej Polski.

Dla pływaków to pewnego rodzaju Mistrzostwa Polski w pigułce, gromadzą one bowiem całą młodzieżową czołówkę pływacką.

Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIC Warka reprezentowało 14 zawodników. Te szczególnie wyczerpujące dwudniowe zawody nasi młodzi zawodnicy mogą zaliczyć do bardzo udanych. Dwukrotnie mistrzynią Warszawy została Aneta Chmielewska – na dystansie 100 m i 200 m stylem klasycznym. Ustanowiła dwa nowe rekordy życiowe i w tej chwili jest najszybszą w Polsce zawodniczką na tych dystansach. Ponadto Aneta została wicemistrzynią Warszawy na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Wicemistrzynią na dystansie 100 m stylem klasycznym została Natalia Kościanek, która ponadto wywalczyła czwarte miejsce na 200 m stylem klasycznym i siódme miejsce na 50 m stylem klasycznym.

Największą jednak niespodziankę sprawił debiutujący na tych zawodach Wiktor Kasprzak rocznik 2002, który dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo – na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym.

Brązową medalistką została także Izabela Alberska – na 200 m stylem motylkowym.

Gratulacje dla zawodników i trenerów.

Wszystkie pływające dzieci i młodzież zapraszamy na treningi w UKS OLIMPIC Warka. Dla każdego znajdziemy miejsce. Wy także będziecie mieli szansę by walczyć o medale i tytuły na różnych zawodach pływackich.

WWW.uksolimpicwarka.futbolowo.pl

Redakcja Warka24.pl
    Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!