Strona głównaInstytucjeCeSiRDerby dla Pułaskiego Warka

Derby dla Pułaskiego Warka

Miłą niespodziankę sprawili trzecioligowi koszykarze KS PUŁASKI WARKA na rozpoczęcie II rundy rozgrywek III ligi WOZKosz. W minioną sobotę /5.01/ w pierwszym noworocznym spotkaniu pokonali na własnym parkiecie MKS GRÓJEC 78 : 69.

Pierwsza kwarta tego derbowego spotkania wyglądała dość wyrównanie. W pierwszych minutach na parkiecie dominowali koszykarze z Warki, ale w jej połowie do głosu doszli goście. Ich sześciopunktowe prowadzenie – pierwsze i ostatnie w meczu – trwało krótko. Po serii rzutów Pirosa i Michałka to Pułaski znów był górą. Pierwsza część spotkania to wynik 26:22 dla Warki. W kolejnej odsłonie meczu wareccy koszykarze nabrali wiatru w żagle. Dobra postawa zawodników na boisku, szybko znalazła odzwierciedlenie w wyniku.  Z minuty na minutę dorobek punktów na koncie warczan powiększał się.  Największe prowadzanie drużyna Pułaskiego osiągnęła w piątej minucie IV kwarty, kiedy to wygrywała z przeciwnikiem różnicą 18 pkt. W drużynie Warki dobrze prezentowali się: Paweł Piros najskuteczniejszy zawodnik meczu – 27 pkt. , Gawroński Jarosław autor 20 pkt. jak również Michałek Konrad i Paliński Krzysztof. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 78 : 69 dla KS PUŁASKI WARKA.

Po dwunastu kolejkach drużyna z Warki zajmuje aktualnie 11 miejsce w rozgrywkach III Ligi koszykówki WOZKOSZ. W najbliższym meczu trzecioligowcy z Warki zmierzą się na wyjeździe z OKK Sokół Ostrów Mazowiecka. Tymczasem wszystkich kibiców zapraszamy na mecz II LIGI  KOSZYKÓWKI między KS PUŁASKI WARKA, a TS WISŁĄ KRAKÓW, który już w najbliższa sobotę /12.01/ o godz. 18:00 w  CENTRUM SPORTU I REKREACJI W WARCE .