11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejUczcijmy pamięć poległych…

  Uczcijmy pamięć poległych…

  II wojna światowa to największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 roku obejmujący zasięgiem działań prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.

  W związku z tak podniosłym wydarzeniem, rocznicą wybuchu II wojny światowej Samorząd Miasta i Gminy Warka, 1 Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Związek Kombatantów RP i BWP 1 września 2016 roku organizują obchody rocznicowe. O godzinie 17:00 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udadzą się przed Pomnik Bohaterskich Lotników Polskich Walczących na Frontach II Wojny Światowej z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

  W programie: Apel Pamięci, Salwa Honorowa, Złożenie kwiatów.

  Dalszy ciąg uroczystości odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie wręczone zostaną dyplomy uznania ZKRPiBWP. Zwiedzić będzie można także wystawę pt. „Polska Walcząca” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości.

  Plakat II wojna 01 zm

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE