Strona głównaInstytucjeCeSiRPułaski Warka zakończył rozgrywki grupowe III ligi

Pułaski Warka zakończył rozgrywki grupowe III ligi

KS Pułaski Warka meczem z GLKS Nadarzyn zakończył grupową fazę rozgrywek III ligi koszykówki woj. mazowieckiego.  Niestety w ostatnim ligowym spotkaniu warecka drużyna doznała porażki 68:88.

Spotkanie które odbyło się 28 stycznia w Nadarzynie lepiej zaczęli gospodarze. Po pierwszej kwarcie prowadzili 26:11. Druga odsłona meczu to lepsza gra zespołu Warki. Pułaski szybko zremisował i serią rzutów wyszedł na trzynastopunktowe prowadzenie. Choć gospodarze zniwelowali straty do przerwy Pułaski  wciąż prowadził 30:26. Niestety w dalszej części na parkiecie dominowali gracze z Nadarzyna którzy kolejno wygrali trzecią i czwarta kwartę kończąc mecz wynikiem 88:86. Był to ostatni mecz rozgrywek grupowych III ligi koszykówki.

28.01.2017 – Nadarzyn
    GLKS NADARZYN – KS PUŁASKI WARKA 88:68
    Pułaski:  Jachimowicz 17, Adamczyk 15, Węclaś 12, Paliński 11, Chojecki 7, Rosołowski 3, Miziołek 2, Pochylski 1, Karczewski, Dobosz, Wawszczyk

W pierwszej rundzie rozgrywek III ligi koszykówki rywalizowało 16 drużyn podzielonych w dwóch grupach A i B. Pułaski trafił do grupy A razem z Hutnikiem Warszawa, NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki, UKS Łomża, LEGION Legionowo, GLKS Nadarzyn, LEGIA II Warszawa, MUKS Piaseczno. Rozegrał 14 spotkań w których 7 razy wyszedł zwycięska ręką i doznał 7 porażek, co dało mu to w sumie 21 punktów i 5 miejsce w tabeli. Zgodnie z wytycznymi  WOZKosz od marca rusza II faza rozgrywek, tym razem o poszczególne miejsca.  Pierwsze trzy drużyny z każdej grupy będą grać o miejsca 1-6, kolejne trzy o miejsca 7-12, a ostatnie dwie o miejsca 13-16. Pułaski który zajął 5 miejsce w grupie A przystąpi  do rozgrywek o miejsca 7-12 i będzie rywalizował z GLKS Nadarzyn, MUKS Piaseczno, MKS Grójec PLUTOVIA Pułtusk ,UKS TRÓJKA  Żyrardów lub AZS UW Warszawa (drużyna ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz) W tej fazie będą dogrywane mecze z drużynami z grupy przeciwnej (dla Pułaskiego z grupy B). Mecze z drużynami z grupy A zostają zaliczone z pierwszej rundy rozgrywek.

Pierwsze spotkanie w walce o miejsca 7-12 KS PUŁASKI Warka zagra 4 marca 2017 r. w CeSiR Warka. Niebawem zamieścimy pełen terminarz.