12.1 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeWspomogli tych, którzy stracili w przymrozkach

  Wspomogli tych, którzy stracili w przymrozkach

  Firma Arysta LifeScience podarowała dla sadowników z gminy Warka środki ochrony roślin o wartości 15 tys. zł. Jest to finał konkursu dla gospodarstw, które ucierpiały w wyniku wiosennych przymrozków.

  Warunkiem udziału w akcji było posiadanie gospodarstwa od 3 do 10ha oraz min 2 dzieci. Pierwszeństwo udziału miały m.in. te rodziny, których członkiem jest Stypendysta Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A. W Konkursie wybrane zostały 3 gospodarstwa na terenie Gminy Warka. Przekazanie środków ochrony roślin odbyło się 7 lipca.

  W pakiecie przekazanych środków ochrony roślin znalazły się: Captan 80 WG, Indofil 80 WP, Pyrus 400SC (fungicydy), Raptor 263 SC (herbicyd), Zoom 110SC (insektycyd) oraz biostymulator Asahi SL. Warto dodać, że Arysta LifeScience to wiodący producent wysokiej jakości środków ochrony roślin, który z prawami własności do ponad 200 substancji aktywnych oferuje swoim klientom bogate portfolio produktów do kompleksowej ochrony upraw. Arysta LifeScience specjalizuje się w sprzedaży i dystrybucji cenionych marek środków ochrony roślin, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających globalnych partnerów. Produkty firmy trafiają do więcej niż 100 krajów na całym świecie.

  W projekcie Jabłkowa Warka firma Arysta LifeScience jest Ambasadorem, wspierając utworzenie i działanie tzw. Skrzynki Kontaktowej – czyli strefy wypoczynku i kultury na wareckim rynku oraz murali z motywem jabłkowym na przystankach autobusowych. Inicjatywa wsparcia ochrony roślin wyszła od firmy a Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pomogło swoim doświadczeniem funduszu lokalnego. Jak podkreślił Adam Słowiński – Dyrektor Marketingu i Rozwoju Arysta LifeScience – „Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, gdyż wszelkie zaniedbania mogą mieć wpływ na kondycję upraw i wysokość plonów w przyszłych latach”.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE