Więcej

  Wojna wg Jagielskiego… w Dworku

  Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Warce zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem, dziennikarzem, reporterem wojennym – Wojciechem Jagielskim, świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych przełomu wieków na całym świecie.  Relacjonował rozpad rosyjskiego imperium, załamanie się apartheidu w RPA, połączenie Hongkongu z Chinami, wojny, zamachy stanu, upadki dyktatorów w Afryce i Azji. Autor książek o Kaukazie, Czeczenii, Afganistanie.

  Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia godz. 17.00 w „Dworku na Długiej”.

  Wojciech Jagielski, reporter „Gazety Wyborczej” powiedział kiedyś: „Miałem w Afryce czterech kolegów reporterów wojennych. Jeden zginął w trakcie pracy, być może zbytnio uwierzył w swoją nieomylność. Drugi popełnił samobójstwo, trzeci napisał książkę, a czwarty w końcu stracił nogi na wojnie w Afganistanie. Każdy z nich inaczej radził sobie z doświadczanym cierpieniem. Niektórzy dziennikarze jadą na wojnę tylko raz: jak pewien Brytyjczyk, który po wojnie w Sarajewie rzucił zawód i postanowił adoptować grupę wojennych sierot. Inni, porażeni przemocą, zmienili się w ratowników, zakładali fundacje, działali na rzecz ofiar.”

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE