12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeAdwent - czas przygotowania

  Adwent – czas przygotowania

  Rozpoczął się „Adwent”. Na łamach „Kuriera Wareckiego” zaprezentowano najważniejsze wiadomości dotyczące wydarzeń w tym szczególnym czasie w roku liturgicznym.

  We współpracy z proboszczami z terenu gminy Warka przekazujemy informacje o rekolekcjach, Mszach św. Roratnich, podczas świąt Bożego Narodzenia, w Nowym Roku oraz w święto Trzech Króli. Mamy nadzieję, że przedstawione terminy wydarzeń pomogą w zaplanowaniu uczestnictwa
  w nich. Adwent to pora przygotowania na przyjście Chrystusa – warto wtedy być blisko kościoła i wspólnie z rodziną oczekiwać na ten radosny czas. Kiedy już nadejdzie Boże Narodzenie warto udać się do Świątyni, pokłonić przed Jezuskiem, zobaczyć pięknie udekorowane wnętrze kościoła, przygotowaną szopkę, a przede wszystkim uczestniczyć w uroczystej pasterce. Informacje o okresie adwentu w poszczególnych parafiach znajdują się w poniższym załączniku.

  Dodatek Parafialny

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE