0.9 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDentobus w „Bajkowym Statku”

  Dentobus w „Bajkowym Statku”

  „Dentobus” czyli specjalny bus wyposażony i urządzony tak jak stacjonarny gabinet stomatologiczny 7 lutego zawitał do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce.

  Program mobilnego gabinetu stomatologicznego realizowany jest na terenie województwa mazowieckiego. Jest częścią polityki prozdrowotnej kraju i tym samym został refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Program objęty jest  honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

  Celem przedsięwzięcia jest dążenie do poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży, jak również prowadzenie działań edukacyjnych i profilaktycznych, mających na celu zapobieganie powstawaniu próchnicy.

  Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu dostarczonemu przez Centrum Medyczne CortenMedic, zakres świadczeń możliwych do zrealizowania w Dentobusie był bardzo szeroki – niewiele mniejszy niż w gabinecie stacjonarnym. Lekarz stomatolog ocenił stan zębów, zgryzu, intensywności próchnicy oraz ewentualnej profilaktyki fluorkowej. Dzieci za zgodą rodziców skorzystały z badań i świadczeń profilaktycznych. Z uwagi na to, że zadaniem Dentobusów jest także edukacja – nasi wychowankowie uczyli się jak prawidłowo powinni dbać o swoje zęby.

  Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE