TAU Warka zaDziałało Lokalnie i wyraziło się Flagą

TAU Warka zaDziałało Lokalnie i wyraziło się Flagą

Projekt „Wyraź się flagą” realizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” formalnie dobiegł końca! Finał projektu, choć nie w klimacie Bożego Narodzenia, doskonale wpisał się w Zimową Odmianę Wareckiego Rynku. Podczas Orszaku Trzech Króli również będzie okazja podziwiać młodzież w tańcu z flagami!

Niedziela 15 grudnia, godzina 14:45 to dla młodych z TAU Watka godzina zero – stres i zniecierpliwienie na twarzach naszej młodzieży przeplatał się z entuzjazmem i podekscytowaniem. Po raz pierwszy mieli na oczach licznie zebranej publiczności zaprezentować efekt tego co do tej pory skrywali w murach hali. To nie było łatwe zadanie, wśród śpiewających świąteczne piosenki, czasem też kolędy i pastorałki wejść na scenę z czymś zupełnie nowym, nieznanym dotąd w naszym mieście. Wyjść i za pomocą specjalnie dobranych ruchów i flag opowiedzieć swoją osobistą historię o tym w co wierzą i co im to daje.

Ale oni nie zawodzą – jak przystało na prawdziwych Apostołów Ufności zawładnęli sceną i całym wareckim rynkiem oczarowując wszystkich swoją radością, historią i jednością, którą tworzą. Specjalnie na tę okazję przygotowali flagi w kilku kolorach – kolor zielony i czerwony został wybrany ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, symbolizował nadzieję i mistyczność tego co za chwilę się wydarzy. Kolor żółty to symbol radości, natomiast różne odcienie koloru różowego młodzi zabrali ze sobą na scenę, aby opowiedzieć o tym czym żyją na co dzień, symbolizuje on dziecięctwo duchowe, a zatem to co w Terezjańskim Apostolstwie Ufności jest fundamentem. Dziękujemy z tego miejsca wspólnocie „Młodość Lubię To” oraz „Mocnym w Duchu” z Łodzi za spędzenie z nami ponad czterdziestu godzin warsztatowych, za to że podzieliście się z nami swoim talentem! Dziękujemy komisji „Działaj Lokalnie” za przyznanie grantu oraz wszystkim sponsorom tegorocznej edycji programu! Ogromne podziękowania kierujemy również  w stronę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego oraz do Zespołu Szkół im. 1 PLM „Warszawa” za udostępnienie sal gimnastycznych na których mogliśmy pracować. To dzięki Waszej otwartości i życzliwości możemy działać!

Koniec projektu to  dla nas tak naprawdę początek przygody z flagami, którą rozpoczynamy na dobre. Już 6 stycznia będziemy flagować podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Ogromnym wyróżnieniem dla nas jest również zaproszenie od naszych instruktorów do współtworzenia z nimi Areny Młodych, która odbywać się będzie w dniach 27-28 lutego 2020. To szczególne wyróżnienia dla nas i ogrom pracy przed wyjazdem do Łodzi. Myślcie o nas dobrze!

Projekty „Wyraź się flagą” realizowany był przez grupę „Z miłości do młodości – TAU Warka” ze środków Programu „Działaj Lokalnie 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. przy wsparciu środków Gminy Warka, Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz lokalnych Partnerów – Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., DELTIMA i TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Koordynatorka projektu Luiza Lutek

fot. Rafał Donica

 

Udostępnij:
← Rada Muzeum obradowała po raz drugi Wyruszmy razem w Orszaku Trzech Króli →

Dodaj komentarz