2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiLetnia strefa muzyki – z piosenką francuską

  Letnia strefa muzyki – z piosenką francuską

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza do parku w Winiarach, na ostatni tego roku koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’.

  Tym razem proponujemy spotkanie z piosenką francuską Chansons Françaises – Chansons d’Amour.

  27 września o godz. 15.00 przy muzealnej kawiarence, Lydie Charlotte Kotlinski  zabierze słuchaczy w podróż do lat dwudziestych. Słuchając piosenek Edith Piaf, Barbara, Jacques Brel,  Serge Gainsbourg, Cora Vaucaire, Aznavour, Bourvil, Léo Ferré odkryjecie Państwo część muzycznej kultury francuskiej, jej specyficzną naturę, akcent i bogatą paletę kolorów.

  Piosenka francuska, dumna i romantyczna uwodzi bez względu na epokę w jakiej powstała.

  Koncert Chansons Françaises – Chansons d’Amour wykona dla Państwa Lydie Charlotte Kotlinski – francuzka o niesamowitym głosie, która nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses, i Kerozen of Marseille oraz uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki.

  Park jesienią jest wyjątkowy, sprzyja spędzaniu wolnego czasu w atmosferze relaksu i spokoju, na łonie natury. Nie trzeba znać języka francuskiego, aby uchwycić ten czar!

  Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

   

  Tego dnia na terenie parku odbędzie się Światowy Dzień Jabłka.

  Projekt ,,Letnia strefa muzyki’’ został dofinansowany w ramach funduszu społecznego Grupy Żywiec.

   

   

   

   

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE