Więcej
  Strona głównaInstytucjeLicealny Turniej Siatkówki

  Licealny Turniej Siatkówki

  Po długiej nieobecności w szkolnych murach, po pierwszych integracyjnych spotkaniach klasowych, przyszedł czas na imprezę jednoczącą całą społeczność szkolną. 9 czerwca 2021 o godzinie 9:00 w wareckim liceum rozpoczął się Licealny Turniej Siatkówki.

  Oficjalnego otwarcia Dnia Sportu Szkolnego dokonała Pani Dyrektor Ewa Karkowska. Wszystkim uczestnikom życzyła sukcesów sportowych, rywalizacji fair play i miłych wrażeń dla kibiców.

  W zawodach wzięło udział sześć drużyn mieszanych reprezentujących klasy pierwsze i drugie oraz co było miłym zaskoczeniem dla organizatorki turnieju Pani Iwony Masiewicz, drużyna tegorocznych absolwentów z klasy III b.

  Rozgrywki prowadzone były w trzech etapach. W pierwszej fazie rozgrywki w grupach, następnie półfinały i finał. Rozegrano jedenaście meczy. Ostatecznie najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja tegorocznych maturzystów i to oni otrzymali tytuł Szkolnych Mistrzów Siatkówki 2020/21. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja

  klasy IIbg (po gimnazjum) a trzecie reprezentacja klasy II bp (po szkole podstawowej).

  Jednak z rozmów z uczestnikami zmagań można było wyciągnąć wniosek, że nie tak ważny był wynik co możliwość wspólnej gry i zabawy. Uczniowie byli zawodnikami, sędziami i kibicami. Możliwość pełnienia tych ról przyniosła im ogromną satysfakcję.

  Pierwszoklasiści, którzy tylko na początku roku szkolnego przez krótki czas mieli okazję być w szkolnych murach, mogli poznać bliżej swoich starszych kolegów, a absolwenci z nieukrywaną radością odbierali swoje dyplomy i nagrody. Jak zapewniała Patrycja Stefaniak, jedna z absolwentek naszego liceum, niesamowita atmosfera, okrzyki kibiców, emocjonujące akcje i radość z wygranej, to coś co zapamiętają na długo, by za parę lat móc wspominać swoje ostatnie rozgrywki w murach liceum w  tak trudnych dla uczniów i nauczycieli czasach.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE