TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeLicealny Turniej Siatkówki

Licealny Turniej Siatkówki

Po długiej nieobecności w szkolnych murach, po pierwszych integracyjnych spotkaniach klasowych, przyszedł czas na imprezę jednoczącą całą społeczność szkolną. 9 czerwca 2021 o godzinie 9:00 w wareckim liceum rozpoczął się Licealny Turniej Siatkówki.

Oficjalnego otwarcia Dnia Sportu Szkolnego dokonała Pani Dyrektor Ewa Karkowska. Wszystkim uczestnikom życzyła sukcesów sportowych, rywalizacji fair play i miłych wrażeń dla kibiców.

W zawodach wzięło udział sześć drużyn mieszanych reprezentujących klasy pierwsze i drugie oraz co było miłym zaskoczeniem dla organizatorki turnieju Pani Iwony Masiewicz, drużyna tegorocznych absolwentów z klasy III b.

Rozgrywki prowadzone były w trzech etapach. W pierwszej fazie rozgrywki w grupach, następnie półfinały i finał. Rozegrano jedenaście meczy. Ostatecznie najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja tegorocznych maturzystów i to oni otrzymali tytuł Szkolnych Mistrzów Siatkówki 2020/21. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja

klasy IIbg (po gimnazjum) a trzecie reprezentacja klasy II bp (po szkole podstawowej).

Jednak z rozmów z uczestnikami zmagań można było wyciągnąć wniosek, że nie tak ważny był wynik co możliwość wspólnej gry i zabawy. Uczniowie byli zawodnikami, sędziami i kibicami. Możliwość pełnienia tych ról przyniosła im ogromną satysfakcję.

Pierwszoklasiści, którzy tylko na początku roku szkolnego przez krótki czas mieli okazję być w szkolnych murach, mogli poznać bliżej swoich starszych kolegów, a absolwenci z nieukrywaną radością odbierali swoje dyplomy i nagrody. Jak zapewniała Patrycja Stefaniak, jedna z absolwentek naszego liceum, niesamowita atmosfera, okrzyki kibiców, emocjonujące akcje i radość z wygranej, to coś co zapamiętają na długo, by za parę lat móc wspominać swoje ostatnie rozgrywki w murach liceum w  tak trudnych dla uczniów i nauczycieli czasach.

LO Warka

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE