TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW
Strona głównaInstytucjeO projektach edukacyjnych w SP 1 w Warce

O projektach edukacyjnych w SP 1 w Warce

Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1b wraz z wychowawczynią Dianą Siedlanowską oprócz nauki chętnie podejmują się innych działań.

Jednym z nich jest udział w edukacyjnych projektach. Pierwszy z nich to „Czytam z klasą, czyli Lekturki spod chmurki”. Celem tego projektu było zachęcanie dzieci do czytania książek „Kapelusz Pani”, „Zaczarowana Zagroda” i „Calineczka”. Program składał się z trzech modułów: chmurka w krainie drzew, chmurka w krainie śniegu i chmurka w krainie słońca. Na wstępie dzieci trzymały tzw. Lekturniki, które należało ozdobić i podpisać. Poznały chmurkę Tosię i wraz z nią przenosiły się w krainę książek. Na zakończenie projektu wszyscy otrzymali certyfikat.

Drugi zaś projekt nosił tytuł „Z kulturą mi do twarzy”, którego celem było wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych oraz wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej i kulturowej. Klasa zrealizowała 21 zadań, które skupiały się wokół zagadnień kulturowych, takich jak: Spotkanie z muzyką, w Galerii Sztuki, Mali i Duzi Architekci, Paleta barw, Kocham moje miasto.

Dzięki temu u naszych najmłodszych formowane było poczucie godności własnej osoby i szacunku dla innych osób, co jest niezmiernie ważne w tak wczesnym kształtowaniu postaw oraz rozwoju osobowości.

SP 1 Warka

 

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE