7.4 C
Warka
niedziela, 26 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSeniorzy na 700-lecie Warki

  Seniorzy na 700-lecie Warki

  Grupy Senioralne z terenu gminy Warka wspólnie zorganizowały wydarzenie „Seniorzy na 700-lecie” w Starej Warce w dniu 8 sierpnia! To spotkanie powstało z potrzeby serca, by seniorzy mogli uhonorować ważną rocznicę 700-lecia nadania praw miejskich Warce.  

  Świętowanie w Starej Warce seniorzy rozpoczęli tanecznym krokiem uroczystego poloneza wraz z władzami miasta Warki – Panią Wiceburmistrz Teresą Knyzio.

  Podczas prezentacji przygotowanej przez Państwa Matlakowskich uczestnicy wydarzenia mogli przenieść się w zamierzchłe czasy początków grodu Warka. Następnie, zachłyśnięci historią uczestnicy, wspólnie odśpiewali pieśni o Warce, m.in. „Poloneza o Warce” na melodię „Piękna nasza Polska Cała”. Usłyszeliśmy m.in. „Stare miasto Warką zwane, miasto słynne miasto znane, już 700 lat istnieje, ma bogate swoje dzieje”. Następnie Pani Krystyna Nowaczyńska – seniorka z grupy Słodkie Babeczki z Watraszewa odśpiewała stworzoną przez siebie pieśń przygotowaną specjalnie na tą okazję, a uczestnicy niesieni energią sali dumnie zakończyli tą część pieśnią „Święto Warki” na melodię „Ballada o Wiśniewskiej”.

  Kolejnym elementem upamiętnienia 700-lecia Warki przez seniorów było odsłonięcie grafiki grodziska w Starej Warce przygotowanej przez lokalnego artystę Sławomira Ragana. Przedstawiciele władz Starej Warki – Ryszard Przybylski, władz Warki – wiceburmistrz Teresa Knyzio oraz lokalnych instytucji i organizacji: Stowarzyszenia W.A.R.K.A – Sekretarz Dorota Lenarczyk, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce – Dyrektor Marian Górski, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Dyrektor Jolanta Piątosa oraz reprezentantka seniorów wspólnie przecięli biało-czerwoną wstęgę na grafice, która od tego dnia dumnie zdobi świetlicę w Starej Warce i będzie przypominać o tym, jak seniorzy świętowali 700 lat Miasta Warka.

  Ważny elementem uwiecznienia 700-lecia było przygotowanie, a następnie wspólne zakopanie kapsuły czasu. W środku znalazły się opisy wszystkich klubów seniora wraz z uroczystym listem, fragmenty gazety Aktywny Senior, gadżety 700-lecia – całość spoczęła przed budynkiem świetlicy w Starej Warce. Czeka na kolejne pokolenia, które kiedyś ją odnajdą.

  Reprezentanci klubów seniora przygotowali samodzielnie poczęstunek, który umilił im wspólne rozmowy i wspomnienia nie tylko o historii i czasie, ale i ludziach i miejscach, które zmieniły nas i nasze życie.

  W spotkaniu udział wzięli reprezentanci następujących Klubów Seniora: Grupa Seniora Michałowskie Seniorki, Klub Seniora „Czerwone Jabłuszko” Nowa Wieś, Grupa SPA Bończa – Seniorzy Preferują Aktywność, Klub Seniora „Młodzi Duchem” z Michalczewa, Warecki Klub Seniora „Radość z Życia”, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce, Klub Złotego Wieku w Warce, Klub Seniora „Złota Reneta” Ostrołęka, Klub Seniora Aktywne Piaseczno, STARÓWKA ze Starej Warki, Klub Seniora „Ale Laski” w Laskach, Klub Seniora „Kwitnąca Jabłoń” Konary, Słodkie Babeczki Watraszew.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE