2.5 C
Warka
środa, 1 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiKolejne medale Laury Ścisłowskiej mieszkanki Wrociszewa

  Kolejne medale Laury Ścisłowskiej mieszkanki Wrociszewa

  Laura Ścisłowska 12-letnia uczennica PSP we Wrociszewie, mieszkanka miejscowości Wrociszew gm. Warka treniuje karate styl: GOSOKU-RYU w klubie SEIKEN IKA POLAND Grójec pod okiem SHIHANA Jacka Chałupki. Swoją pasję rozwija już od 8 lat.

  W dniach 23-26 września 2021 r. brała udział w 9th WUKF Karate World Championships w Cluj-Napoca w Rumunii. W kategorii kata indywidualne dziewcząt lat 12 pasy brązowe- czarne wywalczyła Wicemistrzostwo Świata, a także w kategorii Team Kumite 13 lat brązowy medal. W zawodach wzięło udział 1500 zawodników z 40 krajów. Byli tam sportowcy ze Sri Lanki, Senegalu, Meksyku, Stanów Zjednoczonych.

  Jest to jej niejedno dokonanie w tym roku, ponieważ w sierpniu zdobyła srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Europy WKF w Novo mesto w Słowenii.

  Ww 2019 r. wywalczyła na Mistrzostwach Świata na Malcie złoty medal w kumite indywidualnym oraz w 2020 r. zdobyła Mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. Laura na swoim koncie na dzień dzisiejszy posiada 98 medali wywalczonych zarówno w zawodach w Polsce jak i międzynarodowych.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE