-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaKONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

  KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. W programie przepiękny recital – BACZYŃSKI ,,Nie tylko Elegia’’, który składa się z 13 nowych kompozycji autorstwa Marcina Nierubca do tekstów K.K. Baczyńskiego, w wykonaniu:

  GRZEGORZ WILK – śpiew, słowo mówione

  MARCIN RIEGE – fortepian

  26 LISTOPADA 2021 ROKU O GODZ. 19.00

  Koncert jest bezsprzecznie rewelacyjny, nowatorski, przystępny dla każdego, co potwierdza piosenka singlowa: „Elegia o… chłopcu polskim”. Koncert ma przybliżyć postać K.K. Baczyńskiego, nie tylko jako żołnierza, powstańca, ale przede wszystkim jako młodego, kochającego chłopaka.  Pokazuje poetę jako bohatera współczesnych czasów. Repertuar oprócz „Elegii o chłopcu polskim”, „Pocałunku”, „Żyjemy na dnie ciała” czyli pieśni ukazujących oblicza wojny prezentuje także wielobarwne poezje miłosne. Nie czyni z niego idola ale dzięki zawartym treściom jego poezji, przekazuje wartości ponadczasowe, uniwersalne jak miłość do kobiety, miłość do Ojczyzny, miłość do przyrody, miłość do Boga.

  Informacje organizacyjne:
  • Bilety na koncert w cenie 55 zł od osoby będzie można nabyć przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl  lub kupić w kasie muzeum. Informacja tel. 48/667 20 20
  • Ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zgłoszeń.

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  Sala Centrum Edukacyjno-Muzealnego

  Ul. K. Pułaskiego 24, Warka

  Serdecznie zapraszamy!

  Fot. Andrzej Tyszko

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE