2.2 C
Warka
wtorek, 31 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeŚlubowanie klas pierwszych w wareckiej „Jedynce”

  Ślubowanie klas pierwszych w wareckiej „Jedynce”

  18 października 2021 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych .Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze przed sztandarem szkoły, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Bożena Sobieraj dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.
  Uroczystość uświetniły występy uczniów przygotowane pod opieką wychowawców: Bożeny Sobieraj, Joanny Chodeckiej, Beaty Wolskiej i Izabeli Łuczak.

  Pierwszoklasiści, pełni dziecięcego wdzięku pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki.

  Klasa 1a swój występ dodatkowo wzbogaciła polonezem oraz tańcem w którym dodatkowym efektem były biało-czerwone szarfy.

  Na uroczystości byli obecni ksiądz Proboszcz Paweł Witkowski z parafii św. Mikołaja i Przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Woźniak-Zygmunt. Dziękowali oni uczniom pierwszej klasy za tak podniosły występ, życząc im powodzenia na drodze obowiązków szkolnych oraz błogosławieństwa Bożego na wszystkie lata nauki.

  Pierwszaki włączone do społeczności szkolnej otrzymały pamiątkowe plakietki, dyplomy, oraz drobne upominki. Był to dzień pełen emocji, który na pewno zapisze się w pamięci każdego z nich, a także ich rodziców, dyrekcji i nauczycieli.

  SP nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE