-0.4 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeEkstremalna Droga Krzyżowa. Czy podejmiesz wyzwanie?

  Ekstremalna Droga Krzyżowa. Czy podejmiesz wyzwanie?

  Czas wyruszyć w drogę. Nie chodzi o to, aby się przejść, coś sobie udowodnić. Chodzi o to, aby się zmienić. Zmiana jest owocem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

  Jak działa EDK? Z założenia ma boleć. Nie należy się znieczulać ani tym bardziej szukać namiastek komfortu. Pikniki, pogaduszki w drodze, dogadzanie sobie sprawiają, że cały trud idzie na nic. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier – to prowadzi do istotnego momentu. W pewnym momencie wszystko boli i krzyczy – „wracaj do łóżka! po co ci to?!”. Dopiero wtedy może nastąpić przełom. W modlitwie uświadamiasz sobie, że wiesz kim jesteś, ale nie wiesz kim możesz się stać. Jest szansa na nowe życie. Możesz zostawić to, co było, aby sprawdzić, jak może być.

  Ekstremalna Droga Krzyżowa to minimum 40 km przez lasy, wioski i pola. Przebyte w nocy, samotnie lub w niewielkiej grupie. W ciszy. W tym roku warecka EDK wyruszy 1 kwietnia wieczorem z Kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Warce. Rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 19:15. Powrót rano w to samo miejsce.

  Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wejść na stronę www.edk.org.pl,  wybrać rejon Warka i jedną z dwóch przygotowanych na ten rok tras. Po Mszy Św. uczestnicy będą mogli kupić pakiet: książeczkę z rozważaniami, opis trasy, orientacyjną mapę i pamiątkowe gadżety.

  Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbywają się w całej Polsce.

  Osoba wybierająca się na trasę EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Koniecznie należy poinformować bliskich o planowanym wyjściu, poprosić kogoś, by w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi, przyjechał po uczestnika. Prowiant na drogę, ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty, nieprzemakalny ubiór, to podstawowe wyposażenie osoby wyruszającej w trasę.

  Informacje praktyczne:

  Termin: 1 kwietnia 2022 roku, rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 19:15

  Początek i koniec trasy: Kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Warce.

  Do wyboru dwie trasy, 40 i 42 km.

  Rejestracja na stronie www.edk.org.pl (rejon Warka).

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE