-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePoświęcenie samochodu w OSP w Michałowie Dolnym

  Poświęcenie samochodu w OSP w Michałowie Dolnym

  11 marca 2022 r. w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie Dolnym odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2021. Nie było to zwykłe zebranie, druhowie OSP w ten dzień postanowili również poświęcić swój „nowy” wóz ratowniczo-gaśniczy oraz podziękować zaproszonym gościom, którzy przyczynili się do tego, aby wóz zawitał do jednostki OSP w Michałowie Dolnym.

  Na uroczystość zostali zaproszeni goście ze szczebla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie mł. bryg. Karol Ziętala, kanclerz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie st. bryg. Piotr Równicki, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu mł. bryg. Marcin Błoński, Burmistrz Miasta i Gminy Warka Dariusz Gizka, z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Warka Teresa Knyzio, Komendant Miejsko-Gminny dh Henryk Fudecki, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP dh Marian Górski, inspektor ppoż. Wojciech Kanarek, oraz ksiądz proboszcz Adam Ostrowski. Samochód jaki jednostka otrzymała to Renault Midlum z 2004 r. Samochód służył w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Warszawie.

  Po przekazaniu i załatwieniu formalności z rejestracją nowego wozu jednostka przeprowadziła gruntowny remont nadwozia, podzespołów. Ponadto druhowie wykonali nowe oświetlenie ostrzegawcze, nowe malowanie. Przystosowali wóz do swoich potrzeb. Nowy samochód zastąpił STARA 244, który trafił w prywatne ręce kolekcjonera z Wielkopolski.

  Podczas zebrania druhowie przedstawili plan działalności, plan finansowy za rok 2021 oraz dokonali propozycji jakie prace i jakie wydatki przewidują na rok 2022. Zarząd otrzymał absolutorium.

  W dalszej części druhowie podziękowali zaproszonym gościom za trud pomoc i wsparcie oraz zaangażowanie w tym by jednostka mogła pomagać mieszkańcom gminy Warka przy użyciu nowego sprzętu. Zaproszeni goście dziękowali druhom jednostki OSP w Michałowie Dolnym za chęci oraz poświęcanie podczas działań związanych z pożarami i miejscowymi zagrożeniami.

  Po podziękowaniu oraz wygłoszonych przemowach nastąpiło poświęcenie samochodu przez ks. proboszcza Adama Ostrowskiego. Niestety nie wszyscy zaproszeni goście mogli przybyć na uroczystość, poseł na Sejm RP Dariusz Bąk oraz Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie nadbryg. Jarosław Nowosielski w czasie gdy odbyło się zebranie w OSP Michałów Dolny wykonywali czynności służbowe w związku z sytuacją panującą na wschodzie. Druhowie z OSP w Michałowie Dolnym pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli i którzy wierzyli, że nowy samochód dla jednostki to krok w lepsze bezpieczeństwo dla mieszkańców Gminy Warka.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE