1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień otwarty w ZS przy Obwodowej

  Dzień otwarty w ZS przy Obwodowej

  Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swe podwoje przed uczniami klas ósmych. W tym roku szkolny Dzień Otwarty zorganizowano 29 marca 2022 r. Na wstępie, wszystkich zebranych powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, później Dyrektor – Anna Górnicka przedstawiła aktualną ofertę edukacyjną. W swoim przemówieniu wymieniła liczne atuty placówki, dzięki którym szkoła wzbudza zainteresowanie i cieszy się uznaniem w środowisku lokalnym. Goście obejrzeli film przedstawiający kierunki kształcenia oraz możliwości jakie daje ukończenie szkoły w wybranym zawodzie. Kolejnym punktem programu było przedstawienie przez uczniów zawodu, w którym aktualnie się uczą oraz korzyści wynikających z tego wyboru. Punktem kulminacyjnym był występ solowy Weroniki Witkowskiej z klasy trzeciej technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych, który został nagrodzony gromkimi brawami.

  Na zakończenie przeprowadzony został pierwszy sprawdzian wiadomości w murach naszej szkoły, na aplikacji kahoot, na temat jej funkcjonowania, przygotowany specjalnie dla młodszych kolegów, tym razem bez ocen, ale za to z nagrodami dla najlepszych. Przeprowadzona została również ankieta online na temat preferencji ósmoklasistów co do wyboru przyszłego kierunku kształcenia. Podczas spotkania serwowano poczęstunek przygotowany przez uczniów klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, który z jednej strony był pokazem umiejętności zdobytych podczas zajęć, z drugiej miłą niespodzianką dla naszych gości. Zaproszeni goście mogli delektować się pyszną kawą serwowaną przez uczniów w naszej „Kawiarence na Obwodowej”.

  Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom i ich Rodzicom spodobała się nasza szkoła i 1 września spotkamy się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

  ZS w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE