Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWielkanocny Turniej Minisiatkówki

  Wielkanocny Turniej Minisiatkówki

  7 kwietnia w hali sportowej CeSiR odbył się Wielkanocny Turniej dla najmłodszych pasjonatów piłki siatkowej.

  W zawodach wzięło udział ponad pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 8-13 lat, które od października trenują przy WTS Warka. Rywalizacja odbywała się w 2 kategoriach wiekowych: dzieci starszych 11-13 lat i młodszych 8-10 lat. Celem zawodów było sprawdzenie posiadanych umiejętności siatkarskich, zdobywanie doświadczenia w grze oraz wyłonienie zwycięzców poszczególnych kategorii.

  Dzieci starsze rozegrały zawody w trójkach. Rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym” do 9 pkt. z zachowaniem dwupunktowej przewagi. Gra była bardzo wyrównana i zacięta. Niejednokrotnie spotkania kończyły się przy stanie 14-12 pkt. Ponadto aby wyłonić zwycięzcę turnieju należało rozegrać dodatkowy mecz, bo dwie pierwsze  drużyny zakończyły turniej z takim samy dorobkiem punktów.

  Oto zwycięzcy w kat. 11-13 lat.

  I miejsce – Drużyna 6 – Julek Przybylski, Ania Buczek, Madzia Kryszpińska
  II miejsce – Drużyna 5 – Oskar Kocyk, Anastazja Milczarczyk, Maja Przybylska
  III miejsce – Drużyna 2 – Patryk Zalewski, Paulina Szymaniak, Aleks Giziński, Amelka Przybylska

  W kategorii młodszej, zawodników podzielono na 4 grupy ze względu na wiek i zdobyte do tej pory umiejętności. W każdej z nich rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym, a grę toczono w układzie 1×1. Najmłodsi zawodnicy wykazywali się ogromnym zaangażowaniem i ambitną grą. Poniżej wyniki w kategorii 8-10 lat.

  Chłopcy gr.1

  I miejsce – Szymon Cwyl
  II miejsce – Antoś Ślusarski
  III miejsce – Fabian Błaszczak

  Chłopcy gr. 2

  I miejsce – Filip Adamiec
  II miejsce – Szymon Jakubaszczek
  III miejsce – Patryk Kruszewski

  Dziewczynki gr. 1

  I miejsce – Nadia Łuczak
  II miejsce- Iga Bomba
  III miejsce – Sandra Kiliańska

  Dziewczynki gr. 2

  I miejsce – Zofia Wojewódzka
  II miejsce – Zofia Kuźma
  III miejsce – Amelka Górka

  Na zakończenie zawodów Prezes WTS Warka Andrzej Warda wręczył wszystkim uczestnikom Wielkanocnego Turnieju Minisiatkówki dyplomy i upominki, a zwycięzców wyróżnił medalami i nagrodami. Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i walki o każdy punkt. Organizatorem zawodów było Wareckie Towarzystwo Siatkówki we współpracy z CeSiR Warka.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE