Więcej
  Strona głównaInstytucjeMarzec miesiącem matematyki, także w wareckim LO

  Marzec miesiącem matematyki, także w wareckim LO

  Od kilku lat zgodnie z tradycją Liceum Ogólnokształcącego w Warce miesiąc marzec poświęcony jest matematyce. Każdego roku uczniowie poznają inne zagadnienia tej nauki.  Tegoroczna akcja „3xM” skupiona była na starożytnej Grecji – kolebce filozofii, matematyki i demokracji. Każde miejsce szkoły zawierało element matematyczny: literę z alfabetu greckiego, myśli znanych matematyków. Przy wejściu do szkoły klimat grecki wprowadzały kolumny w stylu doryckim, jońskim i korynckim, a wokół nich postacie najsłynniejszych filozofów greckich: Sokratesa, Platona, Arystotelesa, Epikura. Piętro należało do odkryć matematycznych i ich zastosowań. Tam królowali: Tales, Pitagoras, Archimedes i Heron. Złoty podział odcinka i jego zastosowanie w architekturze i sztuce prowokował do zbadania  na sobie „boskiej proporcji”.  Kolejny przystanek i zaduma nad wielkością odkryć starożytnych zawierał prace ukazujące elementy kultury europejskiej odziedziczone po starożytnej Grecji.

  14 marca to dzień liczby pi. Uczniowie klasy 1A na lekcji informatyki poznali sposób przybliżania liczby pi metodą Monte Carlo. W dniach 14 – 24 marca chętni uczniowie zmagali się z logicznymi zadaniami starożytnych. Najwytrwalszą osobą, która przez 9 dni rozwiązała wszystkie zadania była Natalia Gola z kl. 3AG. Starożytna Grecja to również igrzyska olimpijskie. 21 marca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali igrzyska szkolne, które nawiązywały do Starożytnych Igrzysk Olimpijskich. Uczniowie rywalizowali w 6 konkurencjach. Zmagania o końcowy triumf drużyny rozpoczęły od rozwiązania testu wiedzy o Olimpiadzie.

  Wszystkie prace związane z tegorocznym marcem wykonali uczniowie klas 2A i 2B: Karolina Cyngot, Karina Zielińska, Oliwia Kołodziejska, Julia Orłowska, Marta Chmielewska, Wiktoria Figarska, Zuzanna Woźniak, Kacper Suliński, Aleksandra Kubicka, Weronika Gizka, Marta Dębecka, Oliwia Cichońska, Iga Nasiłowska, Maja Papińska.

  Kolejny raz okazało się, że matematyka, jak na królową przystało, obecna jest we wszystkich dziedzinach życia.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE