Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejStowarzyszenie W.A.R.K.A. pozyskało dotację na lekcje języka polskiego dla Ukraińców

Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pozyskało dotację na lekcje języka polskiego dla Ukraińców

Od ponad miesiąca prowadzone są w Warce lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Do tej pory organizowane były one w ramach wolontariatu. Dzięki dotacji wysokości blisko 10 tys. zł pozyskanej przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego możliwa będzie kontynuacja zajęć przez kolejne miesiące oraz stworzenie jeszcze dodatkowej grupy.

Jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzej Zaręba – Najważniejsze jest to, że pozyskane środki pozwolą na dalszą realizację nauki w pełni bezpłatnie a dodatkowo zakupione zostaną podręczniki, które uczestnicy zajęć będą mogli wypożyczyć. Docelowo chcemy objąć nauką 45 osób.

 

Projekt „Po polsku mówić każdy może – nieodpłatny kurs języka polskiego dla uchodźców – rodzin z Ukrainy” realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności  Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE