0.2 C
Warka
sobota, 10 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejStowarzyszenie W.A.R.K.A. pozyskało dotację na lekcje języka polskiego dla Ukraińców

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pozyskało dotację na lekcje języka polskiego dla Ukraińców

  Od ponad miesiąca prowadzone są w Warce lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Do tej pory organizowane były one w ramach wolontariatu. Dzięki dotacji wysokości blisko 10 tys. zł pozyskanej przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego możliwa będzie kontynuacja zajęć przez kolejne miesiące oraz stworzenie jeszcze dodatkowej grupy.

  Jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzej Zaręba – Najważniejsze jest to, że pozyskane środki pozwolą na dalszą realizację nauki w pełni bezpłatnie a dodatkowo zakupione zostaną podręczniki, które uczestnicy zajęć będą mogli wypożyczyć. Docelowo chcemy objąć nauką 45 osób.

   

  Projekt „Po polsku mówić każdy może – nieodpłatny kurs języka polskiego dla uchodźców – rodzin z Ukrainy” realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności  Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE