Więcej
  Strona głównaWiadomościModernizacja trasy Radom - Warszawa. Przygotowania już ruszyły

  Modernizacja trasy Radom – Warszawa. Przygotowania już ruszyły

  Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły przygotowania do modernizacji odcinka kolejowego na trasie Radom – Warszawa. Spółka zapewnia podróżnych, że większość planowanego remontu zostanie sfinalizowana do końca roku 2015.
  Aktualnie spółka PLK kończy przygotowania do przebudowy nowego systemu sterowania ruchem kolejowym. Ma on obowiązywać na odcinku Radom – Warszawa Okęcie.  Prace będą obejmowały zaprojektowanie i budowę nowego systemu sterowania.  Powstaną także nowe semafory, oraz zakupione zostaną nowe urządzenia usprawniające zarządzanie ruchem pociągów.

  Koleje deklarują, że do końca 2015 roku większość prac związanych z modernizacją odcinka Warka – Warszawa zostanie wykonana. Podróżni na przebudowę trasy Radom – Warka będą musieli poczekać, gdyż w gorszym stanie technicznym jest odcinek z Warki do stolicy, i właśnie to on zostanie zmodernizowany w pierwszej kolejności.

  Jednym z postępowań zmierzającym ku rozpoczęciu prac budowlanych jest wyłonienie wykonawców w przetargach. Aktualnie trwają prace komisji przetargowej. Ma ona wyłonić wykonawców modernizacji odcinków Warszawa Okęcie – Czachówek, Czachówek – Warka, oraz kilkukilometrowego odcinka w Radomiu.
  Prócz prac na samych torach PLK planują także zmienić infrastrukturę stacji kolejowych. Według projektów na stacjach kolejowych powstać mają nowe perony oraz same stacje mają zostać przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Planowana jest także budowa przejść podziemnych w Warce i Chynowie. Po zakończeniu prac modernizacyjnych linie kolejową nr 8 pociągi z Radomia do Warszawy mają osiągać prędkość do 160 km/h.

  Kopia PKP

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE